Ads[no]

Ads[no]

7 Şubat 2017

Avukatlar Kak Heme için sıraya girdi; Kürdistan halkı şokta!

Kürdistan Demokrat Sosyalist Partisi'nin (KDSP) Kak Heme olarak tanınan lideri Muhammed Haci Mahmud tüm Kürt partilerini eleştirerek hepsinin petrol şirketlerinin olduğunu söylemişti.

Bunun üzerine ifade özgürlüğü adı altında Kürdistan yönetimi, başkanı ve partilerine her türlü hakareti eden Goran Hareketi'nin avukatları harekete geçerek Kak Heme'ye dava açtı. KDSP yönetimi ellerinde belgelerin olduğunu Kak Heme'nin bu belgeleri mahkemeye sunacağını açıkladı.

IŞİD'in Kürdistan'a saldırısı üzerine KDSP lideri Muhammed Hacı Mahmut ilerlemiş yaşına rağmen tüm parti üyeleri ile cepheye gitti. Yanında savaşan oğlu Ata şehit olmuştu. Eşi de halen cephede savaşmaktadır. Kürdistan halkı böylesine fedakarlık yapmış bir şahsiyete dava açılması karşısında şokta!
Bunun üzerine Kürdistanlı avukatlar Kak Heme'yi gönüllü olarak savunmak için harekete geçti.

Avukatlar paylaştıkları ortak mesajda şu ifadelere yer verdi;

"Bizler kahraman Peşmerge komutanı, Şehit Ata'nın babasının duruşuna destek olmak için gönüllü olarak bir kampanya başlattığımızı açıklıyoruz. Muhammed Hacı Mahmud'u yasalar çerçevesinde savunmakta kararlıyız. Bu davada bizime katılmak isteyen tüm avukatlara kapımız açıktır"

Bu çağrı üzerine avukatlar Kak Heme için gönüllü olarak harekete geçti.

ZERarşiv'den KSPS Yönetiminin açıklaması;
Goran, PDKS lideri Muhammed Hacı Mahmud'a dava açtı; PDKS yönetiminden açıkalama geldi
PDKS Partisi yöneticisi Bahtiyar Kerim, Goran Hareketi'nin liderlerine dava açmasına değinerek "Liderimiz Muhammed Haci Mahmud'un elinde belgeler var ki konuştu, konuşmaları temelsiz değildi" dedi.

Kürdistan Sosyalist Demokrat Partisi (PDKS) lider Muhammed Hacı Mahmut geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Goran, YNK, Yekgirto İslami ve Komala İslami partilerinin de petrol şirketleri olduğunu kendilerini muhalif gösterdiklerini ancak halka verdikleri sözü yerine getirmediklerini söylemişti.

PDKS'li yönetici Bahtiyar Kerim açıklamasında "Goran fikir özgürlüğü perdesi altında saklanıyordu, ancak bu söylemden uzaklaşarak bir eleştiri karşısında bir eleştiriye dayanamadılar" dedi.

Kerim açıklamasında Goran için "Seçmenlerine büyük sözler verdi, halkın durumunu iyileştireceklerini söylediler, ancak bunu yapamadılar işte onun için mahkemeye koşarak Sayın Muhammed'e dava açtılar" ifadesini kullandı.

Bahtiyar Kerim "Mahkeme Kürdistan'ın sorunlarını çözebilir, bu dava hakkında uygun bir karar verebilir ve biz mahkemenin her türlü kararına razıyız" dedi.
Avukatlar Kak Heme için sıraya girdi; Kürdistan halkı şokta! Reviewed by ZEReditor I on 7.2.17 Rating: 5 Kürdistan Demokrat Sosyalist Partisi 'nin ( KDSP ) Kak Heme olarak tanınan lideri  Muhammed Haci Mahmud tüm Kürt partilerini eleşti...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.