Ads[no]

Ads[no]

5 Şubat 2017

Ahmet Türk'ten "Kötü muamele görmedim" açıklaması

Elazığ Cezaevi'nden tahliye olduktan sonra Mardin'deki evine gelen Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, cezaevinde yaşadıklarını anlattı.


"Cezaevinde şahsıma yönelik bir kötü muamele olmadı" diyen Ahmet Türk, sözlerine şöyle devam etti:

"Ama bazı kısıtlamalar vardı. Özellikle Silivri'de iken Cumhuriyet gazetesindeki arkadaşlar üzerinde kısıtlamaların uygulandığını gözledik. Yine HDP'li milletvekili arkadaşlarımız üzerinde de kısıtlamalar vardı. Onlar tek başlarına kalıyorlardı. Ben yaşadığım sağlık sorunları nedeniyle yanımda bir kişi ile birlikte kalıyordum ama onlar tek başlarına kalıyorlardı.

Elazığ'da ise dürüst olmak gerekirse hastaneye götürülüp getirildiğim sırada nazik davranıyorlardı. Tabii ki bir yere götürürken hastaneye giderken yerde kar var, kayıp düşmemem için koluma giriyorlardı. Ama genel olarak iyi davranıyorlardı."
Ahmet Türk'ten "Kötü muamele görmedim" açıklaması Reviewed by ZEReditor II on 5.2.17 Rating: 5 Elazığ Cezaevi'nden tahliye olduktan sonra Mardin'deki evine gelen Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, cezaevinde y...

1 yorum:

  1. Utanç verici bir açiklama. Sen bir halki temsil ediyorsun kelepçeli saglik kontrolunu,tutuklanmayi,sorgulanmayi nasil kotu muamele gormezsin. Kim olursa olsun kelepçeli doktor konrolunden gecmez.kalp hastasisin adli tip nezarette kalman yonunde rapor veriyor. Kotu muamele demeniz icin kameralar onunde iskence mi olmasi lazim. 2005 te leyla zana da 10 yil hapiste kaldiktan sonra ayni talihsiz aciklamayi yapmisti. Birileri mi bunu soylettiyor yoksa bizi temsil edenler gercekten bu kadar mi onursuz. Bir kurt siyasetcinin kurt haklarini savundugu icin tutuklanmasi,sorgulanmasi,gozaltina alinmasi basli basina kotu muamele.cok yazik cok cok...

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.