Ads[no]

Ads[no]

10 Şubat 2017

"ABD, Rakka Operasyonu karşılığında Kürtler'e özerklik sözü verdi"

ABD'li Gazeteci ve Akademisyen Joshua Landis, Washington’un Rakka Operasyonu karşılığında Suriyeli Kürtlere özerklik sözü verildiğini söyledi.


Oklahoma Üniversitesi Ortadoğu Araştırmaları Merkezi Başkanı Joshua Landis, yaptığı bir konuşmada ABD’nin Ortadoğu politikasına sert eleştiriler getirdi.

Joshua Landis, "Gün geçtikçe Suriye ve Irak’taki durum daha da sıkıntı verici bir hal alıyor. Biz terörle mücadele adı altında Şiileri yok etmesi için Sünnilere ve Sünnileri yok etmesi için de Şiilere yardım ediyoruz. Amerika, bu politikasıyla savaşı daha da alevlendiriyor. Bu çelişkilerle dolu bir politikadır ve kulağa iyi haberler gelmiyor" dedi.

ABD’nin Suriyeli Kürtlere Rakka’nın alınmasına yardım etmeleri halinde Suriye’de özerklik elde edeceklerini söylediğini belirten Landis, ABD’nin bu tutumunun Suriye’deki Kürtlerin özerklik kazanmasına karşı olan Türkiye’yi kızdırdığını ve Türkiye’nin Suriyeli silahlı gruplarla birlikte Kürtlerin özerkliğini engellemek için Suriye’ye girmesine neden olduğunu savundu.

ABD Başkanı Donald Trump’ın seçim kampanyası sırasında Suriyeli Kürtlere yardım vaadinden bulunduğunu belirten Landis, Amerika’nın Türkiye’yle işbirliği yapmadan sadece Kürtlere dayanmasının sorun yaratacağını öne sürdü.
"ABD, Rakka Operasyonu karşılığında Kürtler'e özerklik sözü verdi" Reviewed by ZEReditor II on 10.2.17 Rating: 5 ABD'li Gazeteci ve Akademisyen Joshua Landis, Washington’un Rakka Operasyonu karşılığında Sur...

4 yorum:

 1. Bizde bir söz var yedirdinmi doyuracan vurdunmu düşürecen

  Biz özerlik değil bağımsızlık istiyoruz birde

  Ayretten biz hiç kimsenin malından toprak istemiyoruz bizden kalleşce gasp edilmiş kendi aralarından paylaşmış olan hakkımızı istiyoruz
  Bundan daha doğal olan ne varki

  YanıtlaSil
 2. Kürtler Suriye diye adlandırılan o coğrafyanın kuzeyinin 4000 yıllık sahipleridir,, özerklik değil Bağımsızlık onların en doğal hakkıdır,,

  YanıtlaSil
 3. Isgal altindaki topraklar
  Er yada gec sahibini bulacak!
  Mazlum Kurd halki bu tekošinde serkeftin olacaktir

  YanıtlaSil
 4. KCK tabiki Kandil ve Imrali odugu sürece Unutun. Kürdler önce suriyeyi özgürlestirecek, ve arap larla kardes kardes bugüne kadar oldugu gibi yasayacaz. sonra Iraki demokratiklestirecez, sonra TC ve Irani. Demokratik cumhuriyetleri kurum, Orda dogu federasyonu ile, Islami ve Arap kültürünü türk kültürünü Pers kültürünü demokratiklestirip kardesligi saglayacaz. Özgür Kürdistan a Sayin Öcalan in dedigi gibi gerek yok. Kaldiki özgür Kürdistanla sadece türkler, araplar ve persler köseye SIKISTIRILIP, müslüman kardeslerimizi ABD nin usagi yapmak istenecek. Gercek PKK liler Kürdistana karsi olmaliir. gercek Kemalistler ve BAascilarda PKK li olmalilar

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.