Ads[no]

Ads[no]

11 Şubat 2017

ABD: Rakka'da mükemmel bir yol katettik, kuşatma bitmek üzere!

ABD öncülüğündeki Koalisyon Güçleri Sözcü Albay John Dorrian Rakka Operasyonu'nda kuşatma aşamasının sonlanmak üzere olduğunu söyledi.


ABD öncülüğündeki Koalisyon Sözcüsü Albay Dorrian Rakka operasyonunun kuşatma aşamasının sonlanmak üzere olduğunu duyurdu.

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) kuşatma operasyonunun 3. aşamasında olduklarını duyurdu.

Uluslararası Koalisyon Güçleri Sözcüsü Albay Dorrian "Şehre yaklaşmak için kuşatma aşaması üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu mücadelenin temel parçalarından biri. Suriye Arap Koalisyonu ve Demokratik Suriye Güçleri ile bu süreci işletiyoruz." açıklamasında bulundu.

Rakka'nın IŞİD'den kurtarılması için operasyonun yapılacağı zamana dair bir bilgi vermekten kaçınan Albay Dorrian "mükemmel bir yol katedildiğine inanıyoruz" dedi.


Albay Dorrian açıklamasında "Kritik bir nokta ise Rakka'nın izole edilmiş olması, düşman aynı zamanda El Bab'da baskı altında. Ayrıca rejim ve Rus güçleri tarafından Deyrezzor'da ve Suriye'nin başka bölgelerinde baskı altındalar. Musul'da tamamen kuşatılmış durumdalar. Yani görüyoruz ki düşman bulunduğu her noktada boğulmuş durumda. Bu onlar için verili bir zamanda çözebilmek için çok fazla sorun demek" dedi.

DSG'den Rakka'ya hızlı ilerleyiş; Kent merkezi sadece 5 km uzaklıkta!
ABD: Rakka'da mükemmel bir yol katettik, kuşatma bitmek üzere! Reviewed by ZEReditor II on 11.2.17 Rating: 5 ABD öncülüğündeki Koalisyon Güçleri Sözcü Albay John Dorrian Rakka Operasyonu'nda kuşatma aşa...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.