Ads[no]

Ads[no]

1 Şubat 2017

"ABD'nin vize yasağı, Kürdistan’ı kapsamamasını ümit ediyordum"

ABD’nin Irak Eski Büyükelçisi Zalmay Halilzad, ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 ülkeye getirdiği vize yasağının Kürdistan’ı kapsamaması gerektiğini söyledi.


Donald Trump, güvenlik gerekçesiyle Irak, İran, Suriye, Sudan, Libya, Somali ve Yemen vatandaşları ile göçmenlerin ülkeye girişinin yasaklayan bir karara imza atmıştı.

K24’e konuşan ABD’nin Bağdat Eski Büyükelçisi Zalmay Halilzad, ABD’nin Irak’ı da kapsayan vize yasağının Kürdistan’ı bağlamamasını umduğunu ifade ederek vize yasağının doğrudan Kürtlere karşı verilmiş bir karar olmadığını ancak yine de kararın Kürtleri de içine almasından üzüntü duyduğunu belirtti.

Kürtler Bu Karara Alınmamalı

Vize yasağı uygulamasının direkt olarak Irak Kürdistan’ına karşı verilmiş bir karar olmadığını ve Kürtlerin söz konusu karardan alınmaması gerektiğini söyleyen Halilzad, "ABD yönetimi terör sorununa çok hassas yaklaşıyor ve Başkan Trump, seçim kampanyasında da böyle bir karara imza atacağını beyan etmişti" ifadesini kullandı.

Vize yasağının amacına değinen Halilzad, kararın, ABD’ye girenlerin kimler olduğunu ve gelenlerin ülke güvenliğine tehdit oluşturup oluşturmadığını anlamak üzere alındığını söyledi.

"Bu yasağın Irak Kürdistan’ını kapsamamasını ümit ediyordum" diyen Eski Büyükelçisi, ABD’nin Kürtlerle iyi ilişkiler içinde olduğunu ve Kürtlerin ABD’nin bölgedeki değerli müttefikleri arasında bulunduğunu söyledi.
"ABD'nin vize yasağı, Kürdistan’ı kapsamamasını ümit ediyordum" Reviewed by ZEReditor II on 1.2.17 Rating: 5 ABD’nin Irak Eski Büyükelçisi Zalmay Halilzad, ABD Başkanı Donald Trump’ın 7 ülkeye getirdiği viz...

1 yorum:

  1. evet sana helal olsun turump teşekkür ederim tüm suçu hırıstıyanlada buluyorsuz kafir diyosuz eşizle bile kavga ediyorsunuz suçu kafirlere yüklüyorsunuz şimdi ne oldu bir gazeteci konuşur abd yaptı ne oldu götüz tutuşmaya başladı dua edinki abd var abd olmasa müslümanlar şiiler yezidiler ortadoğu birbirinin kanını içer adamların herşeyinde faydalanıyoruz adamlara küfür ediyoruz

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.