Ads[no]

Ads[no]

7 Şubat 2017

ABD'nin, DSG'ye 'zırhlı araç' desteği sürüyor

ABD’nin Suriye ve Rojava'da YPG’nin başat rol aldığı Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) gönderdiği zırhlı araçlar kullanılmaya başlandı.


DSG’nin Başkan Donald Trump döneminde ABD’nin desteğinin daha fazla olacağına kanıt olarak gösterdiği zırhlı araçlardan bir parti daha geçen hafta Suriye’ye ulaştı.

IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon, DSG’ye Trump’ın başkanlık görevine başlamasının ardından zırhlı araç temin etmiş, DSG Sözcüsü Telal Silo, “Daha önce bu tarz bir destek almamıştık, hafif silahlar ve mühimmat alıyorduk. Yeni ABD liderliğinden, güçlerimize yönelik (öncekinden daha fazla) tam destek sinyalleri var” açıklamasında bulunmuştu.


ABD ise araçların DSG bileşenlerinden Suriye Arap Koalisyonu’na verildiğini savunmuş, önceki Başkan Barack Obama yönetimi sırasında gönderilen araçların sevkiyatının Trump döneminde tamamlandığını aktarmıştı.

Amerika’nın Sesi Radyosu’nun web sayfasında yer alan haber ve görüntülere göre, söz konusu zırhlı araçlardan geçen hafta bir partinin daha Suriye’ye ulaştı.


DSG’nin kendi üretimi olan zırhlı araçlar yerine artık ABD’nin gönderdiği modern zırhlı araçları kullandığı gözlendi.

DSG'nin Eski Zırhlı Araçları

DSG’ye gönderilen zırhlı araçlar, son aşamaya geldiği belirtilen Rakka operasyonunda kullanılmaya başladı.

ABD’nin başını çektiği koalisyon güçlerinin hava desteğiyle, ‘Fırat’ın Gazabı’ ismiyle operasyonu sürdüren DSG’nin Rakka’ya kuzeyden 23 kilometre kadar yaklaştığı ve son olarak Mışrafa köyünü IŞİD’den aldığı aktarıldı.
ABD'nin, DSG'ye 'zırhlı araç' desteği sürüyor Reviewed by ZEReditor II on 7.2.17 Rating: 5 ABD’nin Suriye ve Rojava'da YPG’nin başat rol aldığı Demokratik Suriye Güçleri’ne (DSG) gönde...

3 yorum:

 1. Ya allah bismillah hayırlı uğurlu olsun
  Malda mülkte hakkimmiyette allahındır inlallah bu sene kürdlerin özgürlük ve zafer senesidir
  Allah kürdlerin yardımcısı olsun amin

  YanıtlaSil
 2. Biji Mame trump tu her hebi

  YanıtlaSil
 3. Malate hezarcar ava tu her hebi trump
  kim bilir şimdi kürd düşmanı faşolar ne kadar kafayi yiyorlar

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.