Ads[no]

Ads[no]

1 Şubat 2017

ABD'li eski Bakan'dan Trump'a 'DSG' ve 'PKK' çağrısı!

ABD Dışişleri eski Bakan Yardımcısı Antony Blinken, Donald Trump yönetimine Rakka'nın IŞİD'den temizlenmesi için YPG'nin omurgasını oluşturduğu DSG'nin silahlandırması çağrısında bulunurken, PKK uyarısında da bulundu.


ABD Dışişleri eski Bakan Yardımcısı Antony Blinken, New York Times gazetesinde Rakka operasyonuyla ilgili bir makale kaleme aldı.  Antony Blinken, Rakka'nın ele geçirilmesinin IŞİD'e büyük bir darbe vuracağını belirterek, bunun mümkün olmasının tek yolunun Demokratik Suriye Güçleri'ni (DSG) silahlandırmak olduğunu yazdı.

ABD eski Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken bu silahların PKK'nin eline geçmemesi gerektiği uyarısında da bulundu.

Antony Blinken, "Amerikan Özel Kuvvetleri, Suriye Demokratik Güçleri'nin kendisine sağlanan kaynakları sadece Rakka için kullandığından emin olmalı" ifadesini kullandı.

Blinken Türkiye'nin Suriyeli Kürtlerden önce El Bab'ı ele geçirmeyi istediğini ve bunun için ABD'nin güçlü bir hava desteği sağlanması gerektiğini de yazdı.

ABD Dışişleri eski Bakan Yardımcısı Blinken, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde "güvenli bölge" oluşturma çabalarına destek verilmesi gerektiğini de kaydetti.

Trump'ın PKK'yle mücadele için Türkiye'ye verilen desteği iki katına çıkarması önerisinde de bulunan Blinken, Kandil'deki PKK liderlerinin yerlerinin tespit edilmesi konusunda Türkiye'ye yardım edilebileceğini belirtti.
ABD'li eski Bakan'dan Trump'a 'DSG' ve 'PKK' çağrısı! Reviewed by ZEReditor II on 1.2.17 Rating: 5 ABD Dışişleri eski Bakan Yardımcısı Antony Blinken, Donald Trump yönetimine Rakka'nın IŞİD...

5 yorum:

 1. fetoş bitti pkk bitti çok komiksiz insanın aklıyla dalga geçiyorsuz zaten pkk 2 yıl sonra bitecek
  şimdilik ırak irana satıldı biraz maaş alıyor işid bittimi pkk bitiyor kürler önünde en büyük engel pkk(( pkk barzani ile savaşan bir it sürüsü (( türkiye bile herkonuda destek veriyor barzaniye hala gözlri kapalı kürtler var

  YanıtlaSil
 2. Yav para karşılığında önceden Tirkolar tarafindan hazirlanmis bikdiriyi kendinadi uzerinde yayinlatan cooook senatörler eski siyasetciler gorduk.
  Ey Kurt ahalisi Kanmayin bu tür Manupulasyonlara. Siz Konusmalara degil Icadlara yapılanlara bakin odaklanin. Beni uzen Kürt gazetesi oldugunu idaa eden bu tur gazetelerin bu tur Psikolojik harbi Bedavaya yapmasi. Eh bari para alin be kardesim.... sirf Kurt partiler aradina Nifak koymaya calisan cok kıt beyinliler var. Siz korkun cunku Kürtler Tam Gaz ileri gidiyorlar. Bu tur yorumculara yazarlara veya gazetelere Karnimiz Tok. SELAMLAR KURDCAN.

  YanıtlaSil
 3. Abd Pkk ya nasıl silah verecekler süleyman soylu tarih verdi 2017nisan ayında pkk bitecek demişti

  YanıtlaSil
 4. Galiba bu antony blinken de makarnacıdır

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.