Ads[no]

Ads[no]

8 Şubat 2017

ABD, İran Devrim Muhafızları'nı 'terör örgütü' ilan etmeye hazırlanıyor

Donald Trump yönetimi, İran Devrim Muhafızları'nı "terör örgütü" ilan etmeye hazırlanıyor.


Reuters'e konuşan ABD'li yetkililer, Trump yönetiminin İran Devrim Muhafızları'nı 'terör örgütü' ilan edecek bir tasarı üzerinde çalıştığını belirtti.

Hükümete bağlı çeşitli birimlerin konu üzerinde çalıştığı, İran Ordusu'nun 'terör örgütü' ilan edilmesi durumunda ABD'nin İran'a yönelik halihazırdaki yaptırımlarına yenilerinin ekleneceği öne sürülüyor.

Haberde, Trump'ın şahin danışmanlarının İran'a yönelik yaptırımların sertleşmesini istediği, geçen hafta İran'ın balistik füze testinin ardından ilan edilen yeni yaptırımların yalnızca başlangıç olduğunu söyledikleri aktarılıyor.

Bir yetkili, yeni Beyaz Saray yönetiminin İran'ı ABD çıkarlarına net bir tehdit olarak gördüğünü, bu nedenle İran üzerindeki baskıyı artırmak için yollar aradığını belirtiyor. Ancak aynı yetkili, İran'ın bu yeni yaptırımlar karşısında alttan almayacağını, hemen ya da açık bir şekilde tepki vermeseler de, çatışmaların şiddetleneceğini söylüyor.

ABD'nin, nükleer anlaşmayı bozmak yerine, İran'ın Irak, Yemen, Lübnan ve Bahreyn'deki rolünü gündeme getirerek İran Devrim Muhafızları'nı vurmayı hedeflediği de gelen bilgiler arasında.
ABD, İran Devrim Muhafızları'nı 'terör örgütü' ilan etmeye hazırlanıyor Reviewed by ZEReditor II on 8.2.17 Rating: 5 Donald Trump yönetimi, İran Devrim Muhafızları'nı "terör örgütü" ilan etmeye hazırl...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.