ABD'den DSG'ye 1000 asker desteği

DSG’nin yeni hedeflerine ilişkin BasNews'e konuşan DSG yetkilisi, ABD tarafından kendilerine verilen desteğin azaltılacağına yönelik iddiaların gerçek olmadığını söyledi.


Rojava'da daha önce görevli ABD askerlerin görevlerini sürdürdüğünü ifade eden DSG yetkilisi, Trump döneminde de ABD’nin operasyonlarda DSG’yi desteklemeye devam edeceğini kaydetti.

ABD yönetiminin, DSG’ye zırhlı araçları Rakka operasyonunda destek amacıyla verdiğini belirten DSG yetkilisi, "Rakka operasyonunun 3’üncü aşamasına destek amacıyla ABD zırhlı personel aracı ve gelişkin silahlar verdi’" ifadelerini kullandı.

Adının açıklanmasını istemeyen DSG yetkilisi, geçtiğimiz Perşembe günü ilan edilen Rakka operasyonunun 3’üncü aşamasına destek amacıyla ABD’nin bölgeye 1000 asker daha göndereceğini de söyledi.

ABD’nin, Rakka operasyonunun 3’üncü aşaması için DSG’nin önüne Rakka’nın güney batısındaki El Tabak Askeri Havaalanı'nı kontrol etme hedefi koyduğunu  belirten DSG'li yetkili, stratejik El Tabak Askeri Havaalanını’nın kontrol edildikten sonra Rakka merkeze yönelik operasyonlarda kullanılacağını belirtti. (BasNews)
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler