Ads[no]

Ads[no]

12 Şubat 2017

ABD’de 'Trump yönetiminin ilk saldırı dalgası' başladı

ABD’de en az altı eyalette kaçak göçmenlere yönelik operasyon düzenlendi. Gerekli belgeleri olmayan yüzlerce göçmen gözaltına alındı.

ABD'nin pek çok eyaletinde düzenlenen operasyonlarda, geçerli oturma iznine sahip olmayan yüzlerce kaçak göçmen gözaltına alındı.

Washington Post'un göçmenlikle ilgili kurumların yetkililerine dayABDandırdığı haberinde, Başkan Donald Trump'ın 26 Ocak'ta kaçak göçe karşı daha sert bir tutum izlenmesi emrinin ardından şu ana kadarki en büyük operasyon olduğu bildirildi.

Habere göre, operasyonlar resmi olarak belirgin suçlulara yönelik olsa da suç işlememiş yasa dışı göçmenler de gözaltına alındı.

ABD'de geçerli belgelere sahip olmadan 11 milyona yakın kaçak göçmen yaşadığı tahmin ediliyor.
Atlanta, Chicago, New York, Los Angeles, Kuzey Carolina ve Güney Carolina'daki göçmen birimi yetkilileri de operasyonları doğruladı. İç Güvenlik Bakanlığı'nın açıklamasında ise bunların sadece rutin önlemler olduğu kaydedildi.

Yurttaş hakları aktivistleri ise bu önlemlerin sadece resmi olarak açıklanan eyaletlerde yapılmadığını savundu. Florida, Kansas, Teksas ve Virginia'nın kuzeyinde de operasyonlar düzendiğini bildirdiler.

"United We Dream" adlı bir genç göçmenler örgütünün Direkötrü Christina Jimenez, "Bu, çok açık bir şekilde Trump yönetimi altındaki ilk saldırı dalgası ve bunun son olmayacağını da biliyoruz" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, ülkeye mültecilerin ve Müslümanların girişine büyük ölçüde kısıtlamalar getiren kararnameyi 28 Ocak'ta imzalamıştı. Buna göre ABD'ye 120 gün boyunca mülteci kabul edilmemesi, 90 gün boyunca bazı Müslümanlara vize verilmemesi öngörülüyordu.
ABD’de 'Trump yönetiminin ilk saldırı dalgası' başladı Reviewed by ZEReditor I on 12.2.17 Rating: 5 ABD ’de en az altı eyalette kaçak göçmenlere yönelik operasyon düzenlendi. Gerekli belgeleri olmay...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.