Ads[no]

Ads[no]

5 Şubat 2017

Talabani ile dayısı arasında Kürdistan Petrolü tartışması

Kürdistan Bölgesi'nde her partiden bir aday Yüksek Petrol Komitesi'nde yer alıyor. YNK adına Kubat Talabani Yüksek Petrol Komitesi'nde yer alıyor. Kubat Talabani aynı zamanda Kürdistan Bölgesi Başbakan Yardımcısıdır.

YNK'li ve Goran yetkililerinin Kürdistan petrol sırlarını, Batı ülkeleri ile gizli anlaşmaları, İran ve Irak'a vermesi, Irak hükümeti ile İran'ın bunları kullanarak o anlaşmaları bozmaya çalışması üzerine bu partilerin temsilcileri kendi partilerine artık petrol sırlarını anlatmamaya başladı.

Siyasi olarak İran'a yakınlığı ile bilinen bağımsız Kürdistan karşıtı Helo İbrahim Ahmet yeğeni Kubat Talabani'yi eleştirerek şu açık mesajı iletti;

"Yeğenim Kubat, sen her yerde benim petrol dosyasından haberim var diyorsun. Sen YNK'nin hükümetteki temsilcisisin, bunun için parti yönetimini bu konuda bilgilendirmen lazım. Fakat ne yazık ki Parti Politbüro üyeleri ve annenin bile petrol dosyasının içeriğinden haberi yok. Onlar ancak Wikileaks aracılığı ile bazı şeyleri öğrenebiliyorlar."

Kubat Talabani sosyal medya hesabı üzerinden dayısına verdiği cevapta şöyle dedi;

"Benim büyük ve değerli dayım benimle ilgili bir şey yazmış. Onun yazdıkları benim için önemlidir, burada bahsetmek istemiyorum ancak bu ona cevap vermeyeceğim anlamına gelmez. En kısa zamanda oturup onunla bu konuları konuşacağız. Kimse bu konuyu büyütmesin".

Yine Goran temsilcisi daha önce yaptığı açıklamada "Benim herşeyden haberim var, Kürdistan çıkarları için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Zaten burada olsaydım ve haberim olmasaydı, yetkilerimi kullanamaz olsaydım bu benim kişiliksiz olduğumu gösterirdi." demişti.

Celal Talabani'nin oğlu Kubat Talabani Kürdistan bağımsızlık projesini destekleyen, her koşulda hizmet eden YNK'li bir yönetici ve aynı zamanda Kürdistan Başbakan Yardımcısı'dır.

Kürdistan'da ulusal konuların karara bağlandığı komitelerde her partiden aday bulunur. Bu Ulusal komiteler KDP ve Başkan Barzani'nin gelecekte tarihe hesap verebilmesi adına kurulmuştur.
Talabani ile dayısı arasında Kürdistan Petrolü tartışması Reviewed by ZEReditor I on 5.2.17 Rating: 5 Kürdistan Bölgesi 'nde her partiden bir aday Yüksek Petrol Komitesi 'nde yer alıyor. YNK adına Kubat Talabani Yüksek Petrol Komite...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.