Ads[no]

Ads[no]

4 Şubat 2017

21 STK 'mağdur edici taziye yemekleri' gündemiyle toplandı


Bugün (04.02.2017) toplanan 21 Sivil Toplum Kuruluşu'nun temsilcileri maddi ve manevi birçok mağduriyete sebep olan "taziyelerde verilen yemeklerin kaldırılması" konusunda bir toplantı düzenledi.

Taziyeler'deki yemek israfının önüne geçilmesi, dini boyutu ve sosyal sınıfları incitici hususunda ilk istişare toplantısını gerçekleştirdi.

Halka karşı mahcup olmamak için hakkın razı olmayacağı bir yola başvurmanın önüne geçilmek ve bu bağlamda maddi ve manevi birçok mağduriyete sebep olan ve maliyeti 25 ila 35 bin tl olarak değişen taziye yemeklerinin kaldırılmasına veya daha iyi bir çözüm bulunması adına 21 STK temsilcisi bir araya geldi.

Daha verimli olması için bir ekip kurup öncelikle İl müftüsü, ilçe müftüleri, kaymakamları ve her ilçede hatırı sayılır ve sözü dinlenir birkaç alim, münevver ve kanaat önderini tek tek ziyaret ederek konuyu iyice anlatmak ve onlardan öneri alıp tecrübelerinden istifade etmek.

Mardin il ve ilçe müftülerinin ve her ilçeden bir kaç alimin katılımıyla bir toplantı düzenlenmek ve bu doğrultuda tüm camilerde okutulması için müftülükle bir hutbe hazırlamak.

21 STK temsilcisi bu görüşmeleri kendi adlarına gerçekleştirmek için bir ekibin kurulmasını kararlaştırdı.

Bu ekibin Hikmet-Der YKB Ali ÖZGÜÇ, Vaiz Kemal KAHRAMAN, Eğitim Bir-Sen'den Tarık YILMAZ, İrfan-Der YKB Yusuf OKTAY, Platform sekreteri İsmail ALKAN ve Ohak-Der YKB M. Burhan HEDBİ'den oluşmasına oy birliğiyle karara bağladığını ve alınacak hayırlı kararlarını daha sonra basın ve yayın yoluyla halkımızla paylaşılacağını açıkladı...
21 STK 'mağdur edici taziye yemekleri' gündemiyle toplandı Reviewed by ZEReditor I on 4.2.17 Rating: 5 Bugün (04.02.2017) toplanan 21 Sivil Toplum Kuruluşu 'nun temsilcileri maddi ve manevi birçok m...

1 yorum:

  1. Kanaat önderleri bölgenin alimlerini anladık da diyanet de kim oluyor acaba.diyanet ne zaman bizim yol göstericimız oldu da... Önce kendilerinin ne işe yaradıklarını İslâm için mi yoksa her başa geçen hükümetin siyasetini yürütmekle mi görevli olduklarıni bir düşünsünler..

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.