Ads[no]

Ads[no]

7 Şubat 2017

1000 Arap Peşmerge yarın göreve başlıyor

Peşmerge Bakanlığı’na bağlı 1000 kişilik Arap Peşmerge birlikleri eğitimlerini tamamladı.


Peşmerge Bakanlığı, Rabie ve Zummar bölgesinde 2 bin 100 Arap Peşmerge'den oluşan birlikler oluşturuyor.

Arap Peşmerge birlikleri, Dicle Nehri’nin batısında kalan bölgeleri korumakla görevlendirilecek.

Konu hakkında kdp.İnfo’ya konuşan KDP Zummar Sorumlusu Hasan Helo, eğitimlerini tamamlayan 1000 Arap Peşmerge’nin yarın görev yerlerine dağılacağı bilgisini paylaştı.

Hasan Helo, her birliğin 40 günlük sıkı bir askeri eğitim devresinden geçtikten sonra görevine başladığını ve her devre bitiminde yeni bir birliğin eğitime alındığını sözlerine ekledi. (BasNews)
1000 Arap Peşmerge yarın göreve başlıyor Reviewed by ZEReditor II on 7.2.17 Rating: 5 Peşmerge Bakanlığı’na bağlı 1000 kişilik Arap Peşmerge birlikleri eğitimlerini tamamladı. Peşme...

1 yorum:

  1. Kahraman peşmergelerimizin içinde bu köpek ırkının ne isi var.biran önce güneyden tüm türkmen ve araplar sürülmeli atraplar siktir olsun kendi devletlerine türkmenlerde siktir olsun türk devletlerine kürdistanda bunların hele ne isi var

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.