Ads[no]

Ads[no]

3 Ocak 2017

YPG'nin 20 yaşındaki İngiliz savaşçısı hayatını kaybetti

YPG'nin (Halk Savunma Birlikleri) İngiliz Vatandaşı olan savaşçısı 20 yaşındaki Ryan Lock hayatını kaybetti.


Rakka'yı IŞİD'den almaya yönelik düzenlenen operasyondaYPG öncülüğündeki Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) ilerleyişi sürerken, Koalisyon Güçleri'nin hava desteği ile devam eden operasyonda İngiltere vatandaşı olan 20 yaşındaki YPG Savaşçısı yaşamını yitirdi.

The Guardian’da yer alan habere göre, koalisyon güçlerinin hava desteği ile DSG’nin yürüttüğü Rakka operasyonunda İngiltere vatandaşı YPG'li Ryan Lock, Caber köyü yakınlarında 21 Aralık tarihinde yaşamını yitirdi.

The Guardian'a konuşan Lock'un babası Jon Lock, “Ryan, herkese yardımcı olmak için her şeyi yapan, çok sevecen ve sevgi dolu bir çocuktu. Onun altın gibi bir kalbi vardı” dedi.

İngiltere Vatandaşı YPG Savaşçısı Ryan Lock'un daha önce de Türk savaş uçaklarının YPG hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği hava saldırısında şarapnel parçaları ile yaralandığı belirtildi.


Lock'ın ailesini ziyaret eden Kürt heyetin içinde yer alan Mark Campbell BBC'ye yaptığı açıklamada, ailenin şu andaki en önemli önceliğinin oğullarının cenazesinin güvenli bir şekilde geri getirilmesi olduğunu söyledi.

Campbell, "Onlara, bu dileklerinin yerine getirilmesi için YPG'nin elinden geleni yapacağı sözünü verdik. İngiliz hükümetinin de Ryan'ın cenazesinin defin işlemleri için buraya getirilmesine yardımcı olmak amacıyla tüm diplomatik gücünü kullanmasını umuyoruz" dedi.
 
Kürt Güçleri ile birlikte IŞİD'e karşı mücadele ederken yaşamını yitiren ilk İngiliz vatandaşı olan Konstandinos Erik Scurfield'in babası da Lock ailesini ziyaret etti.
YPG'nin 20 yaşındaki İngiliz savaşçısı hayatını kaybetti Reviewed by ZEReditor II on 3.1.17 Rating: 5 YPG'nin (Halk Savunma Birlikleri) İngiliz Vatandaşı olan savaşçısı 20 yaşındaki Ryan Lock hay...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.