YNK, KDP konusunda Goran'ı ikna edemeyince resti çekti!

KDP, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin çağrısı üzerine gerçekleşen YNK ile KDP arasındaki görüşmelerde önemli konulara değinildiği aktarıldı.


BasNews'te yer alan haberde, YNK, KDP’ye Goran Hareketi ile imzaladıkları anlaşmaya bağlı kalmayacağının sözünü verdiği öne sürüldü.

İddiaya göre YNK yetkilileri, Goran Hareketi’ne, Kürdistan Bölgesi’nde ortaya çıkan durumun kabul edilemez olduğunu bu yüzden KDP ile bir uzlaşıya varılması gerektiğini söyledi.

YNK, Goran Hareketi Politbürosu ile KDP toplantısı öncesi bir görüşme gerçekleştirdi. Goran Hareketi’nin görüşünü almak isteyen YNK, aralarındaki anlaşmanın son bulmasını ve KDP ile anlaşmaya varılmasını istedi. Ancak Goran, YNK’nin bu önerisini reddetti.

YNK’nin, Kürdistan Bölgesi’nde yaşanan son durumu göz önünde bulundurarak,  KDP ile çözüm konusunda anlaşmaya vardığı söyleniyor.

YNK Politbüro Üyesi Said ahmed Pire, Kürdistan’ın çözüme ihtiyacı olduğunu, atılacak her adımda siyasi-ekonomik iyileştirmenin sağlanacağını  ve görüşmelerde hiçbir siyasi partinin dışarıda kalmasını arzulamadıklarını söyledi.

Goran Hareketi Parlamenteri Behar Mahmud ise, "YNK’nin, Goran ile bir anlaşması var. Eğer YNK, KDP ile anlaşırsa Goran ile olan anlaşması bozulur’’ dedi. (BasNews)
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler