Ads[no]

Ads[no]

17 Ocak 2017

YNK, KDP konusunda Goran'ı ikna edemeyince resti çekti!

KDP, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin çağrısı üzerine gerçekleşen YNK ile KDP arasındaki görüşmelerde önemli konulara değinildiği aktarıldı.


BasNews'te yer alan haberde, YNK, KDP’ye Goran Hareketi ile imzaladıkları anlaşmaya bağlı kalmayacağının sözünü verdiği öne sürüldü.

İddiaya göre YNK yetkilileri, Goran Hareketi’ne, Kürdistan Bölgesi’nde ortaya çıkan durumun kabul edilemez olduğunu bu yüzden KDP ile bir uzlaşıya varılması gerektiğini söyledi.

YNK, Goran Hareketi Politbürosu ile KDP toplantısı öncesi bir görüşme gerçekleştirdi. Goran Hareketi’nin görüşünü almak isteyen YNK, aralarındaki anlaşmanın son bulmasını ve KDP ile anlaşmaya varılmasını istedi. Ancak Goran, YNK’nin bu önerisini reddetti.

YNK’nin, Kürdistan Bölgesi’nde yaşanan son durumu göz önünde bulundurarak,  KDP ile çözüm konusunda anlaşmaya vardığı söyleniyor.

YNK Politbüro Üyesi Said ahmed Pire, Kürdistan’ın çözüme ihtiyacı olduğunu, atılacak her adımda siyasi-ekonomik iyileştirmenin sağlanacağını  ve görüşmelerde hiçbir siyasi partinin dışarıda kalmasını arzulamadıklarını söyledi.

Goran Hareketi Parlamenteri Behar Mahmud ise, "YNK’nin, Goran ile bir anlaşması var. Eğer YNK, KDP ile anlaşırsa Goran ile olan anlaşması bozulur’’ dedi. (BasNews)
YNK, KDP konusunda Goran'ı ikna edemeyince resti çekti! Reviewed by ZEReditor II on 17.1.17 Rating: 5 KDP, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin çağrısı üzerine gerçekleşen  YNK ile KDP arasındaki görüşmelerde önemli konulara değinil...

1 yorum:

  1. Anlaşmayı bizim, zaten goran iran ve maliki adına hareket eder.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.