Ads[no]

Ads[no]

15 Ocak 2017

Bir Göçmen Faciası Daha; Sadece 4 Kişi Kurtarılabildi

Foto: arşiv
Akdeniz'den bir acı haber daha geldi. Libya açıklarında yaklaşık 100 göçmeni taşıyan bir tekne battı.

Arama-kurtarma faaliyetlerini yürüten İtalyan sahil güvenliği, sudan 8 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığını, 4 kişinin ise kurtarıldığını açıkladı.

BBC’nin aktardığı haberde, karanlığın çökmesiyle birlikte arama-kurtarma çalışmalarının zorlaştığı vurgulanırken, onlarca göçmene ise hâlâ ulaşılamadığı belirtildi.

Teknenin Libya ile İtalya arasında, Libya’nın 50 kilometre açıklarında battığı öğrenildi.
Göçmenlerin uyruklarına ilişkin henüz bir bilgi gelmedi.

Avrupa’ya karadan ulaşan göçmen sayısı, 2015 sonlarında yaşanan mülteci akınından bu yana düşüş ivmesi içinde. Fakat denizden Avrupa’ya ulaşma umudu, göçmenler arasında çok tehlikeli olmasına karşın, hâlâ rağbet görüyor.

Cuma günü İtalyan sahil güvenliği, Akdeniz’den Avrupa’ya ulaşmak için denize açılan yaklaşık 550 göçmeni kurtardı.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, 2017’nin ilk iki haftası içinde bini aşkın göçmenin Avrupa’ya ulaştığını tahmin ediyor.

Son vaka dışarıda bırakılırsa, haber alınmayan yaklaşık 11 kişinin umuda yolculukta hayatını kaybettiği sanılıyor.

BM, 2016 yılında 5 bin kişinin Akdeniz rotasında hayatını kaybettiğini açıkladı.
Bir Göçmen Faciası Daha; Sadece 4 Kişi Kurtarılabildi Reviewed by ZEReditor I on 15.1.17 Rating: 5 Foto: arşiv Akdeniz 'den bir acı haber daha geldi. Libya açıklarında yaklaşık 100 göçmeni ta...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.