Ads[no]

Ads[no]

21 Ocak 2017

Ve teklif kabul edildi; Referandum en geç 16 Nisan'da

AK Parti'nin TBMM'ye sunduğu ve MHP'nin de destek verdiği anayasa değişikliği teklifinin ikinci turunda, 18 maddenin tamamı kabul edildi.


AK Parti'li vekillerin imzasıyla TBMM'ye sunulan anayasa değişikliği teklifinin ikinci turunda, yapılan son oylamayla teklifini tamamı kabul edildi.

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa teklifinin Meclis'te onaylanması sonrasında, teşekkür konuşmasında bulundu.

339 'Evet' İle Kabul Edildi

Teklifin tümü üzerinde yapılan gizli oylamaya 488 vekil katıldı, teklif 339 oyla kabul edilerek yasalaştı.

Oylamada 339 kabul, 142 ret oyu kullanılırken 5 oy boş çıktı, 2 oy ise geçersiz sayıldı. AK Parti'li milletvekilleri, oylama sonucunu ayakta alkışladı.

Böylece, TBMM'den geçen Anayasa değişikliği teklifinin halk oylamasına gönderilmesi kararı çıktı.

Referandum en geç 16 Nisan 2017'de yapılacak.
Ve teklif kabul edildi; Referandum en geç 16 Nisan'da Reviewed by ZEReditor II on 21.1.17 Rating: 5 AK Parti'nin TBMM'ye sunduğu ve MHP'nin de destek verdiği anayasa değişikliği teklifi...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.