Ads[no]

Ads[no]

28 Ocak 2017

"Var olan sorunların sebebi 'değiştirilemez' maddeler; Kürtçe resmi dil olmalı"

Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel İdare Kurulu Üyesi Şeyhmus Tanrıkulu, var olan sorunların anayasanın değiştirilemez maddelerinden kaynaklandığını ve Kürtçe'nin resmi dil olması gerektiğini söyledi.


HÜDA-PAR Genel İdare Kurulu Üyesi Şeyhmus Tanrıkulu KRT’de Çağlar Cilara’nın sunduğu televizyon programına katıldı. Şeyhmus Tanrıkulu anayasanın değiştirilemez ilk 3 maddesinin sorunların kaynağı olduğunu belirtti.

Şeyhmus Tanrıkulu, (Yeni sistem) "Ülkemizde var olan sorunları çözmeyecek çünkü şu anda ülkemizde var olan sorunların temelinde anayasanın değiştirilemez denilen maddeleri var. Bugün var olan sorunlar daha da büyüyecek ve ülkemizi daha kötü günler bekleyecek" açıklamasında bulundu.

Kürtçe Resmi Dil Olmalı"

Tanrıkulu, Türkiye Cumhuriyeti anayasasında yer alan 3. maddedeki, "Türkiye Cumhuriyeti'nin dili Türkçedir" ifadesiyle bağlantılı olarak, Kürtçe ve Arapça'nın da Türkçe ile birlikte resmi dil olması gerektiğini söyledi.
"Var olan sorunların sebebi 'değiştirilemez' maddeler; Kürtçe resmi dil olmalı" Reviewed by ZEReditor II on 28.1.17 Rating: 5 Hür Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel İdare Kurulu Üyesi Şeyhmus Tanrıkulu, var olan sorunların anaya...

8 yorum:

 1. Yorumları sozgeçten geçirmeden lutfen yayınlamayın malesef kendini bilmez çok insan var

  YanıtlaSil
 2. Ayıp gerçekten. Sizler insansıniz. Bu kufurlesmeler de ne oluyor. Daha siz fikirlerinizi dinlemeyi bilmeden kim neden size değer verip dinleyin ki. Düşünün sadece.

  YanıtlaSil
 3. Bu devlet ve anayasa tabiki Kürtlere bir şey vermiyor...Referandumuna da her şeyine de HAYIR

  YanıtlaSil
 4. Sadece basit bir mantık oyunu oynayalım mi. En basit haliyle bile düşünün. MHP gibi bir partinin bakış açısı nedir. Peki o bakış açısıyla fikirleri planları aynı olan başka bir abc partisi düşünün fikirleri vaatleri ne olursa olsun. Ama düşünün. Peki bir sonuca varmadan gelelim şimdi.MHP'nin tamamen ters düştüğü bir topluma millete veya halka abc partisi ne verir veya vermez. Sadece soruyorum. Abc partisi mi mhp yi kullanıyor yoksa aynı fikirdeler mi.. saygilar

  YanıtlaSil
 5. Mhp mantığı ile ayni olup tek farkı kardeşlik naraları atan ama mhp zihniyetiyle aynı olanlar ne tür hak ve hukuk verirler ki.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarim hüda par da ve diğer kürt partileri birleşir adalet hak ve hukuk için siyaset yaparlar

   Sil
 6. Yönetici heval, su argolu küfürbazlarin yorumlarini kaldirirsaniz,
  ciddiyetimizi korumaya devam edebiliriz, böylelerini derhal engellemelisiniz.
  Bu tür dengesiz sahislar provakasyon ve sabotaj icin böyle yapiyorlar.

  YanıtlaSil
 7. küfür hakkinda28 Ocak 2017 16:00

  Sayin yönetici. Bu kufurbaz sahsiyetler sayfanın ciddiyetini zedeliyor. Lütfen dikkat edilsin.burada fikirler konuşulsu.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.