Ads[no]

Ads[no]

11 Ocak 2017

Uluslararası Kızıl Haç Komitesi Heyeti, Kürdistan'a minnettar...

Başkan Mesud Barzani, Uluslararası Kızıl Haç Komitesi Başkanı Peter Maurer ve beraberindeki heyeti kabul etti.


Kürdistan Bölgesi Başkanlık ofisinden yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Kızıl Haç Komitesi Başkanı Peter Maurer, Kürdistan’a yönelik tehdit ve saldırıları fark ettiklerinden dolayı bölgede çalışmalarını yoğunlaştırmak istediklerini açıkladı.

IŞİD saldırısından kaçan göçmenlere ev sahipliği yapan Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ne teşekkür eden Peter Maurer, Musul Operasyonu'nda tüm farklı din ve etnik toplulukların korunmasından övgüyle bahsetti.

Peter Maurer, Kürdistan Bölgesi’ndeki cezaevlerinin Uluslararası Kızıl Haç Komitesi üyelerine açılması ve yürüttükleri çalışmalarda Kürdistan Bölgesi Yönetimi’nin destek ve işbirliğinden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Başkan Mesud Barzani ise uluslararası örgütlere her zaman kapılarının açık olduğunu dile getirerek, her türlü öneri ve işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

Başkan Barzani, IŞİD saldırıları döneminde Kürdistan Bölgesi’ne sığınan gelen halkın, yurtlarının güvenliği sağlandıktan sonra topraklarına döneceklerini belirtti.

Ancak IŞİD saldırdığında örgütle işbirliği yaparak, adeta gizli hücreler gibi Peşmerge’yi arkadan hançerleyenlerin, Kürdistan Bölgesi’ne çok zarar verdiğini, bunların asla unutulmayacağını ve onların da sonunun IŞİD’le aynı olacağını sözlerine ekledi.
Uluslararası Kızıl Haç Komitesi Heyeti, Kürdistan'a minnettar... Reviewed by ZEReditor II on 11.1.17 Rating: 5 Başkan Mesud Barzani, Uluslararası Kızıl Haç Komitesi Başkanı Peter Maurer ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kürdistan Bölgesi Başkan...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.