Ads[no]

Ads[no]

27 Ocak 2017

Türk askerini yakan IŞİD'li hakkında yakalama kararı çıktı

Türk askerini yakarak öldüren IŞİD'li Türkiye'yi tehdit eden Talip Akkurt için yakalama kararı çıktı. Türkiye'yi tehdit eden Talip Akkur'un ilişkili olduğu öne sürülen hücre evine yapılan operasyon kapsamında 6 kişi gözaltına alındı.

IŞİD'in elinde rehin tuttuğu biri asker iki Türk askerini infaz ettiği iddiasını içeren videoda yer alan ve Türkiye'yi tehdit eden Talip Akkurt'un ilişkili olduğu hücre evine yapılan operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD'in propaganda videosundaki teröristin Talip Akkurt olduğunu belirledi. Daha önce söz konusu kişinin Hasan Aydın olduğu iddia edilmiş, ancak daha sonra Aydın’ın başka bir videoda yer aldığı belirtilmişti.

Akkurt'un 2016 yılı Şubat ayında Gaziantep üzerinden yasadışı yollardan Suriye'ye gittiği tespit edildi. TEM ekipleri Akkurt'un ilişkili olduğu hücreyi belirleyerek operasyon düzenledi.

Operasyonda S.B., K.D., O.K., A.B.İ, R.Ö. ve H.E. yakalanarak gözaltına alındı.

TALİP AKKURT HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden S.B. tutuklanırken, K.D., O.K., A.B.İ, R.Ö. ve H.E. adli kontrol talebi ile serbest bırakıldı.

Mahkeme Talip Akkurt hakkında da yakalama kararı çıkarttı.
Türk askerini yakan IŞİD'li hakkında yakalama kararı çıktı Reviewed by ZEReditor I on 27.1.17 Rating: 5 Türk askerini yakarak öldüren IŞİD 'li Türkiye'yi tehdit eden Talip Akkurt için yakalama...

1 yorum:

  1. Yesinler birbirlerini, nede olsa daesh Erdoganin kendi yoldaslari.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.