Türk askerini yakan IŞİD'li hakkında yakalama kararı çıktı

Türk askerini yakarak öldüren IŞİD'li Türkiye'yi tehdit eden Talip Akkurt için yakalama kararı çıktı. Türkiye'yi tehdit eden Talip Akkur'un ilişkili olduğu öne sürülen hücre evine yapılan operasyon kapsamında 6 kişi gözaltına alındı.

IŞİD'in elinde rehin tuttuğu biri asker iki Türk askerini infaz ettiği iddiasını içeren videoda yer alan ve Türkiye'yi tehdit eden Talip Akkurt'un ilişkili olduğu hücre evine yapılan operasyonda 6 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD'in propaganda videosundaki teröristin Talip Akkurt olduğunu belirledi. Daha önce söz konusu kişinin Hasan Aydın olduğu iddia edilmiş, ancak daha sonra Aydın’ın başka bir videoda yer aldığı belirtilmişti.

Akkurt'un 2016 yılı Şubat ayında Gaziantep üzerinden yasadışı yollardan Suriye'ye gittiği tespit edildi. TEM ekipleri Akkurt'un ilişkili olduğu hücreyi belirleyerek operasyon düzenledi.

Operasyonda S.B., K.D., O.K., A.B.İ, R.Ö. ve H.E. yakalanarak gözaltına alındı.

TALİP AKKURT HAKKINDA YAKALAMA KARARI

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden S.B. tutuklanırken, K.D., O.K., A.B.İ, R.Ö. ve H.E. adli kontrol talebi ile serbest bırakıldı.

Mahkeme Talip Akkurt hakkında da yakalama kararı çıkarttı.