Ads[no]

Ads[no]

28 Ocak 2017

Trump'ın Meksika sınırına 'duvar' projesine destek Ortadoğu'dan!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika sınırına duvar örme projesine destek, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'dan geldi.


Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Netanyahu, "Başkan Trump haklı. Ben İsrail'in güney sınırı boyunca duvar inşa ettim. Tüm illegal  göçmenleri durdurdu. Bu mükemmel bir fikir." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, "Yasa dışı göçmenleri önlemek" ve "sınır  güvenliğini artırmak" amacıyla Meksika sınırına duvar örülmesini öngören bir  kararname imzaladığını açıklamıştı.

Trump'ın kararnameyi imzalamasının ardından,  25 milyar doları bulabileceği belirtilen duvarın kim tarafından ödeneceği  tartışmaları başlamıştı.

Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto, sınıra inşa edilecek olan duvarın masraflarını  ödemeyeceğini söylemiş, Trump da ay sonu Pena Nieto ile yapacağı toplantıyı  iptal edebileceği duyurmuştu.

Bu gelişmenin ardından Pena Nieto, "ABD'ye gitmiyorum." açıklamasında bulunmuştu.
Trump'ın Meksika sınırına 'duvar' projesine destek Ortadoğu'dan! Reviewed by ZEReditor II on 28.1.17 Rating: 5 ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika sınırına duvar örme projesine destek,  İsrail Başbakanı B...

1 yorum:

  1. vur meksika trump sana karşı çıktı

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.