Ads[no]

Ads[no]

17 Ocak 2017

Trump ABD'si ile Almanya arasında 'Göç Krizi ve BMW' tartışması

Angela Merkel'i sığınmacıları kendi ülkesine almakla eleştiren ABD’nin yeni başkanı Donald Trump’a, Almanya Hükümeti "Göç krizinin sebebi ABD’nin politikalarıdır" yanıtını geldi.


ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in bir milyon sığınmacıyı kabul etme kararını ‘feci bir hata’ olarak tanımlamış ve Meksika’da yeni kuracağı üretim tesisinden ABD’ye ihracat yapmayı planlayan Alman otomotiv devi BMW’ye yüzde 35 gümrük vergisi getirebileceği uyarısında bulunmuştu.

Donald Trump’ın eleştirilerine yanıt Almanya Başbakan Yardımcısı Sigmar Gabriel’den geldi.

Sigmar Gabriel, göç krizinin ‘Akdeniz ve Orta Doğu’da hatalı ve müdahaleci Amerikan politikalarının bir sonucu’ olduğunun altını çizerek şöyle konuştu:

"ABD’nin başta Irak savaşı olmak üzere hatalı müdahaleci politikaları ile mülteci krizi birbiriyle bağlantılı konular. Bu nedenle, birbirimize bir diğerinin neyin doğru ya da yanlış yaptığını söylemek yerine bu bölgede barışı nasıl tahsis edebileceğimize bakmayı ve bu insanların kendilerine yeniden bir yuva bulmalarını sağlamak için elimizden geleni yapmayı öneriyorum."
Trump ABD'si ile Almanya arasında 'Göç Krizi ve BMW' tartışması Reviewed by ZEReditor II on 17.1.17 Rating: 5 Angela Merkel'i sığınmacıları kendi ülkesine almakla eleştiren ABD’nin yeni başkanı Donald Tr...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.