Ads[no]

Ads[no]

31 Ocak 2017

Trump'a bir tepki de Obama'dan geldi

ABD Başkanı Donald Trump’ın yedi Müslüman ülkenin vatandaşlarına ve mültecilere getirdiği ABD’ye giriş yasağını eski Başkan Barack Obama da eleştirdi.


Eski Başkan Barack Obama'nın Sözcüsü Kevin Lewis tarafından yapılan açıklamada, Obama’nın ülke genelinde gördüğü siyasi aktivizmi 'cesaret verici' bulduğu ve insanlar arasında dinlerine göre ayrımcılık yapılmasına katılmadığı belirtildi.

Sözcü Kevin Lewis, görevini 10 gün önce Trump’a devreden Obama’nın, "inançları ya da dinleri nedeniyle bireylere karşı ayrımcılık yapılması mefhumunu esasen doğru bulmadığını" belirtti.

Açıklamasında Sözcü Lewis, "Amerikan değerleri söz konusu olduğunda, vatandaşların toplanma, organize olma ve seslerini seçilmiş temsilcilerine duyurma konusunda anayasal haklarını kullanmaları tam da görmeyi beklediğimiz şey" ifadesini kullandı.

Kevin Lewis, Obama’nın "ülke genelindeki topluluklarda görülen hareketliliğin düzeyini cesaret verici bulduğunu" söyledi.
Trump'a bir tepki de Obama'dan geldi Reviewed by ZEReditor II on 31.1.17 Rating: 5 ABD Başkanı Donald Trump’ın yedi Müslüman ülkenin vatandaşlarına ve mültecilere getirdiği ABD’ye giriş yasağını eski Başkan Barack Obama ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.