TBMM'deki anayasa görüşmelerinde kürsü yıkıldı, vekilin burun kırıldı!

CHP'nin Meclis kürsüsü eylemine ilişkin AK Parti'den açıklama geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Genel Başkan Yardımcımız Fatih Şahin'in burnu kırıldı. Bir milletvekilimizin ayağından ısırıldığını tespit ettik" dedi. Öte yandan TBMM'de yaşanan kavgada Meclis kürsüsü de kırıldı.


AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, anayasa değişikliği teklifinin TBMM Genel Kurulu'ndaki görüşmelerinde CHP'nin hiç ummadıkları, tahmin etmedikleri ve düşünmedikleri eylemiyle karşılaştıklarını belirterek, "CHP'nin bütün milletvekilleri Meclis kürsüsünü işgal etti, kürsüde büyük hasar ortaya çıkardı. Genel Başkan Yardımcımız Fatih Şahin'in burnu kırıldı. Bir milletvekilimizin ayağından ısırıldığını tespit ettik" dedi.

Elitaş, "Sayın Kılıçdaroğlu TBMM'den çıktıktan sonra bu eylemin yapılması planlı bir harekettir. Genel Başkan çıkar çıkmaz bu eylemin yapılması, ana muhalefet partisinin aklıselim düşünmediğinin en büyük kanıtıdır. Ben Sayın Kılıçdaroğlu'na Türk milleti adına tavsiye ediyorum; milletvekillerine sahip çıksın ve bağrından çıktığımız millete yakışır bir hareket yapsın" ifadelerini kullandı.

TBMM'de kavga çıkmasına neden olan düzenleme, Meclis'in yetkilerini yeniden düzenlemeyi amaçlıyordu. Düzenleme AK Parti ve MHP'li vekillerin oylarıyla Meclis'ten geçti.


Saldırı sonrası çıkan kavgada Meclis kürsüsü de kırıldı.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler