Ads[no]

Ads[no]

22 Ocak 2017

Tarih belirlendi; Rojava'da 'Batı Kürdistan Ordusu' kuruluyor

Kürdistan Demokrat Partisi - Suriye (KDP-S) üyesi Kawa Aziz, tarih vererek 15.000 kişilik bir ordu kurup Rojava’ya yollamak istediklerini belirtti.


Rudaw’a önemli açıklamalarda bulunan KDP-S üyesi Kawa Aziz, “Şu an Roj Peşmergeleri’nin sayısı 6 ila 7 bin arasında. Üçüncü bir güç olarak 15 bin kişilik bir ordu kurmayı planlıyoruz” dedi.

Kawa Aziz, oluşturmak istedikleri ordu için Başkan Mesud Barzani ve uluslararası koalisyonun da desteğini aldıklarını söyledi.

Astana ve Cenevre görüşmeleri sonrası kurulmak istenen orduyu resmi olarak ilan edeceklerini söyleyen Aziz, “Bu tarih büyük ihtimalle 2017’nin Haziran ayı olacak” bilgisini paylaştı.

Kawa Aziz, "Güney Kürdistan’da Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) arasında 5 yıllık bir savaş yaşandı ancak sonunda iki taraf da anlaşmak zorunda kaldı. Sayın Mesud Barzani, bu savaştan sonra ‘Kürt’ün kanı bir daha asla Kürt’ün eliyle akmayacak’ sözünü verdi” hatırlatmasında bulundu.


Roj Peşmergeleri’nin Rojava’ya gitmesi için Demokratik Birlik Partisi (PYD) ile görüşmeler gerçekleştirildiği ancak dönüş yöntemleri ve örgütlenmeleri konusunda bir sonucun alınmadığı biliniyor.

PYD, Rojava’da resmi gücün Halk Savunma Birlikleri (YPG) olduğunu ve Roj Peşmergeleri’nin de bu güce dahil olmasını istemişti. Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) ise bu öneriyi kabul etmemişti.
Tarih belirlendi; Rojava'da 'Batı Kürdistan Ordusu' kuruluyor Reviewed by ZEReditor II on 22.1.17 Rating: 5 Kürdistan Demokrat Partisi - Suriye (KDP-S) üyesi Kawa Aziz, tarih vererek 15.000 kişilik bir ord...

54 yorum:

 1. Dahil olsunlar niye dahil olmak istemiyorlar amaçları belli ypg nin kazanımlarını Yok etmek orda iç kargaşa çıkartmak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ulan geri zekalı ypg nin ne kazanımı var Kürdistan yasaklayıp Kürdleri eşşek gibi savaştırmakta ne yapıyor.Köpekliğini yaptıgınız esad içi her gün hain leriniz çıkıp Kürdistana karşıyız demiyor mu bu nu esadda söylüyor.Kürdleri savaştırıp tekrar suriye baglayan hain.

   Sil
  2. Burda Kürdistan lafını agzından düşürmeyen pkklı neden pkk nın ermeni köpegi kaytanın rojova ismi Kürdleri çagriştırıyor dedikten sonra kaldırıldı.

   Sil
  3. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
 2. tsk nın ROJAVA ordusumu kuruluyor yaw lanet olsun kürde ihanet edene ALLAH KAHHAR ismiyle kahretsin kürde ihanet eden köpeklere tc ye köpek olup KÜRT HALKINA KARŞI ordu kurmaya çalışanlar kaybedecektirrrr ...!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet suriye için Kürdleri savaştırıp sonunda esad köpeklerine teslim eden ypg ve pyd degil mi eşmeyi unutma sırtınızda taşıdınız.Köpek halklarda rojovada Kürd ismini kaldır şıkışınca Allah Kahretsin de hele hain köpek ilham ahmed her gün çıkıp köpeklik tazeliyor biz Kürdistana karşıyız diyerek pkk nın köpekleri Kürdleri savaştırıp sınır bekçiliği yapıyor.Ne oldu halklarınız için rojovaya esadı ndf ye peşkeş çek bunuda Kürd görünlü pyd ve şehit edebiyatıyla Kürdleri eşşek gibi kullan sonra demokratik suriye de

   Sil
 3. Şu bir gerçek ki barzani rojava da öcalanın varlığını kaldırmak ve rojava yı kendine bağlamak istiyor. Pkk yı türkiyeye satıp, pkk ile yapılacak savaşta tc ye destek vereceklerini hepimiz duymuşuzdur. Ve pkk nın şengalden çıkması gerektiğinide söylüyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha iyi degil mi pyd Kürdistan ismini kaldır daha sonra rojova ismini kaldırdı şimdi halklar diye Kürdlerin adını anmayacak sorarım Kürdleri ne için öldürttü pyd yoksa şetan sömürgeceler gibi Kürdlere savaştan sonra hakkınız verecegiz diye kandırılmasını ortagımı pyd bu hainlilkte öte yazık degil mi Kürd gençlerini cephede böyle harcamak hainliği ötesi bu yaptıgı.

   Sil
  2. bu dünyada tek kürtler olsa dai devlet olamaz birbirini siiikkker son insan ölür asıl israil oğlu kürtlerdir unutmayın

   Sil
 4. Ve yorum yapan isimsiz gebeşler. Gerçek bir profille yorum yapında sizin kürt mü yoksa hain mi olduğunuzu araştıralım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hain önemli olan cevap ve ne için savaştırdınız Kürdleri ne içim Kürdlerin kanını döktünüz madem rojova ismi Kürdleri çagriştiyor hain.

   Sil
  2. Adsız küpek alçak namusuz senin o itlerin değil ananda gelse YPG YPJ HPG ye bir şey yapmaz senin babanda gelsin it oğlu it Suriye'de bu gün Kürtlerin durumu iyiyse bu YPG nin sayesindedir diğer halkları görüyorsun nasıl perişan ve hala utanmadan konuşuyorsunuz

   Sil
  3. Evet rojovada Kürdlerin durmu çok iyi ulan Kürd mü bıraktınız Kürdistan ismini kaldırdınız Kürd gençlerini savaştırp esad peş keş çektiniz Kürdler perişan Kürd mü bıraktınız rojovada ya hapis yada mallarına el koyuyorsunuz Kürd çocuklarını pyd zorla sdf diye esad için savaştırıyor bilmiyoruzmu geri zekalı herif hiç mi açımıyorsunuz çocukları zorla kaçırıp esadın bayragnı suriye haritalı sarı bayraga dalgalandırmıya hainler.Ulan gerizekalı herif Kürdleri savaştırıp arkasında sokan ypg hainler degil mi ulan ne geri zekalısınız şimdide anadilde egtim müzakerisi yapıyorsunuz ne geri zekalısınız.

   Sil
  4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 5. Ne harika bi dünya. Barzani öcalanı safdışı bırakıp dört parça kürdistanın tek hakimi olmak istiyor. Bu gerçek ama barzani öcalanı hafife alıyor. Pkk hayatın sonuna kadar halk için savunur hiç karşılık beklemeden. Peşmergeler ise maaş sevdasına cephelerde savaşırlar. Öcalanı kötüleyen barzaniciler sadece birer uşak ve haindirler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gördük şırnakta küçük çocukları silahlandırı imralıdaki klozet liderini anam türk hizmete hazırım yakalınca ermeni sebahat bende türkmenim selahattin ben pkklı degilim desteklemiyorum siz busunuz bekleyin Kürd milliyetçilerinin intakımı bekleyin.

   Sil
  2. siktir terşekçiii

   Sil
 6. Ve eyer barzaninin öcalan düşmanlığı devam ederse ben pkk ve peşmerge savaşından yanayım. Ve öcalana düşmanlık besleyen her ite kurşun sıkmak için pkk ya katılıp savaşmak isterim. Kürdün tek düşmanı barzanicilerdir...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hergün hava saldırısını engellemek için yalvaranlar medyada köpeklik yaparak KDP ye saldıyor bencede pkk artık tsk kaçacak başka yer bulsun KDP nin bölgesinde ne işi var hem düşmanlık et hem Peşmergeye sıgın degil mi

   Sil
  2. Bu yarı tanrıyım diyen adama müridlik pkk lılar unuttugu çok şey var KDP nin bögesinden her şeyini temin köpeklere bak ulan it tsk mı sandınız tsk kaçıp sıgınan siz Peşmergeyi vurup iran sıgınacaksınız nereye kaçacaksınız hadi söyle medya şişirmesi köpekler neyiniz var ulan magranıza giden un KDP den ne bu medyada havlamalar kimin köpegisiniz bu sorulmayacak mı sanıyorsunuz.

   Sil
 7. Türkiyede pkk savaşıp kürdistanı kuracağını söylerken ilk karşı çıkan barzani değilmi. Türkiyede hep beraber tc vatandaşı olarak yaşayın diyen barzani değilmi. Şimdi ise türkiye hariç üç parça kürdistanı kurmak istiyor. Ve tek başına yönetmek. Ama tc ye diş geçiremiyor. Madem ki barzani kürdistan meraklısı türkiyede kürdistanı kuracağını söylesin. Ama nerde erdoğana götünüz yetmez...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hai lan ordan yarı tanrıyım diyem apo nun sorgunu oku o sadece Kürdleri kandırmak içindi imralı notlarını oku ayrıca madem türkiyede kurmak zor suriyede niye Kürdistan ismini kimse demiyor ki türkiyede kolay diye hem hdp demedimi biz sadece Kürdleri düşünmüyoruz özerklikigi kabul etmedik diye medyada sarı bayraklı suriye bayragı dalgalandırıp Kürdleri savaştırıyorsunuz.

   Sil
  2. bozan gewer pkk şii hasdi şabi bugün peşmergeye saldırdı ve buna benzer birsürü var barzani kobani destek için turkiye yalvardı peşmergeler kobani kurtardı sengali barzani komutanlık yaptı kurtardı turkiye bile kobani desteği oldu bu işler biraz siyaset işi dünya barzani ile iyi kürt devleti kurulacak diye bir sürü konsolosluk kuruldu erbilde ve ve senin savunduğun pkk kürt devletine karşı iranla ırakla anlaştı maaş alıyor pkk olduğu müddetçe kürtler devamlı ölecek turkiye bile barzani ile iyi turkiye haklı pyd pkk karşı turkiye biliyor bunları çünkü pkk iran ırak satılmış yazık kürt gençlerini boş yere öldürtüyor barzani 4 bölge kürtüstana hükmetecek sen kabul etmiyorsun tamam git ırak iran suriye sana hükmetsin şii hasdi şabi emrine gir

   Sil
 8. He he o yüzden hala hapisteler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerizekalı her hapis yatan Kürdlerin kurtarıcısımı olsun halkı perişan et evini başına yok çocular dagda öldürt sonra bedel edebiyatı yap biz çıkarımıza bakarız sonuç ne pkk hiç bir şey aynı terane dönüp duruyor Kürdleri öldürt eşşek gibi bin nasıl olsa Kürd kanı uçuz evlatları degersiz degil mi sonra bedel edebiyatı hapis yatmış devamı bu yıl yarı tanrı apo özgür olacak sonra cenazede halay ondan sonra medyada bir iki ideloji sallama olan Kürd evlatlarına oluyor.Kürd evlatları kolay mı yetişiyor.

   Sil
  2. Ypg ye pkk ye laf atan barzani çizgisinde olan alcaklara cevaptir.tarih toplum sureclerini inceledigimizde sadece tek bir ulus uzerinde kendisini insaa eden egemen gücler diger halklari ezmiştir kaldiki dünyada söylendigi gibi tek bir tane ulus devlet olmamistir.eger tarihsel sureclerden insanlik adina dogru sonuclar cikaracaksak tek bir ulus uzerinden sistemi insaa etmek diger halklari kanlan bastirmak demek oldugunu bilinmektedir. Halbuki kendisini tek ulus uzerinden insaa eden farslar turkler araplar kurtleri ve digerlerini katlyamlara ugratmadimi peki hal böyle iken ayni yöntem ile bir ulus uzerinden sistem kurmak ayni alcakligi yapmak degilmidir.yani rojawada sadece kürt ulusunu esas almak yine suryani arap hiristiyanlari bbastirmak ezmek degilmidir sizin bu bagnaz miliyetciliginizin sonuclari,almanlarda hitler,romanyada cavusesku vb ulkelerde yeterli görülmedimi yada ulus devlet safsatasiyla birinci ve ikinci dunyada 70 milyon insanin yasamina mal olmadimi butun bunlari görmeden bilmeden görüş belirtmek sizin bilgisiz ve kölece bir yasam istedigiz anlasilir.alin size barzani ulus devleti hatirlarsaniz yildirim barzaninin yüzüne baka baka diyordu kürtler teröristir ve barzani bu durum karsisinda ne kadar alcaldigini butun dünya sahitir,peki neden sustu çunkü ulusal bilincten yoksun bir kisilik ten ancak bu beklenirdi nede olsa oda digerleri gibi ayni yoldadir.iste bütün bunlardan dogru sonuclar cikarirsaniz o zaman anlarsiniz pkk nin neden miliyetci ulus devlet tuzagina dusmedigini.

   Sil
  3. Ypg ye pkk ye laf atan barzani çizgisinde olan alcaklara cevaptir.tarih toplum sureclerini inceledigimizde sadece tek bir ulus uzerinde kendisini insaa eden egemen gücler diger halklari ezmiştir kaldiki dünyada söylendigi gibi tek bir tane ulus devlet olmamistir.eger tarihsel sureclerden insanlik adina dogru sonuclar cikaracaksak tek bir ulus uzerinden sistemi insaa etmek diger halklari kanlan bastirmak demek oldugunu bilinmektedir. Halbuki kendisini tek ulus uzerinden insaa eden farslar turkler araplar kurtleri ve digerlerini katlyamlara ugratmadimi peki hal böyle iken ayni yöntem ile bir ulus uzerinden sistem kurmak ayni alcakligi yapmak degilmidir.yani rojawada sadece kürt ulusunu esas almak yine suryani arap hiristiyanlari bbastirmak ezmek degilmidir sizin bu bagnaz miliyetciliginizin sonuclari,almanlarda hitler,romanyada cavusesku vb ulkelerde yeterli görülmedimi yada ulus devlet safsatasiyla birinci ve ikinci dunyada 70 milyon insanin yasamina mal olmadimi butun bunlari görmeden bilmeden görüş belirtmek sizin bilgisiz ve kölece bir yasam istedigiz anlasilir.alin size barzani ulus devleti hatirlarsaniz yildirim barzaninin yüzüne baka baka diyordu kürtler teröristir ve barzani bu durum karsisinda ne kadar alcaldigini butun dünya sahitir,peki neden sustu çunkü ulusal bilincten yoksun bir kisilik ten ancak bu beklenirdi nede olsa oda digerleri gibi ayni yoldadir.iste bütün bunlardan dogru sonuclar cikarirsaniz o zaman anlarsiniz pkk nin neden miliyetci ulus devlet tuzagina dusmedigini.

   Sil
  4. Farslar araplar ve türkler senin anan ammına koysun kahpe çocuğu sen ilkin kendini bir düşün götveren cocuğu roboski zilan sengal ..... Sen ilkin bunları düsün sonra halklarınız kardeşliği midiryoksa sikimin kardeşliği midir nedir onu diyin neyse simdi sabaha kadarda yazsam mal kafana girmez.biji serok barzani

   Sil
  5. Ulan orsubu cocugu madem ulus devlete karşısın neden esadın ulus devletini demokratikleştirme için savaştıryorsun.

   Sil
  6. Burda birden fazla adsız var galiba yoksa üsteki yazınla benden sonraki yazın tam birbirine zıt ya oruspu analı bir malsın yada benim dediğim oruspu çocuğuna yorum yapmışsın

   Sil
 9. Serok barzaniye laf atan kansız kahpeler sonuna kadar bağımsız kürdistan diyen kdpliyiz siz halkların kardeşliğini ben sikimin karfeşliği diyorum sokun götünüze şerefsiz hainler.biji serok barzani

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen ne kadarda küfülü sohbeti seviyorsun her halde küfür senin gıdandır küfür yemesen yaşıyamazsın o zaman benimde biraz katkım olsun nasıl olsa senin gibi gagaozun mezhebi geniş ben senin taaa

   Sil
  2. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

   Sil
 10. Burda atıp tutan kendini milliyetçi gören kürt düşmanlarının ne Kürt tarihinden bölgenin koşullarından bilgileri var. Yok Kürt demiyor Kürdistan demiyor 2000 e kadar pkknin stratejisi bağımsız Kürdistan dı peki bu vatan sever milliyetçilerimiz neredeydi. Ozaman da Yok pkk komünisttir diye saldırıyorlardı. Barzani ynk yle savaşı bitirdikten sonra tekrar kürt kanı dökmeycez demişti yanılmıyorsam 96 lardaydı sandviç operasyonu kapsamında kuzeyden tsk güneyden Barzani değilmiydi kürt kanı döken. Hewlêri hatırlayın yaralı kürt gençlerini kurşuna dizen aynı alçak değilmiydi. Güney için kuzeyi feda etmedimi? Zerre kadar onurunuz varsa şu parça senin bu parça benim demezsiniz çünkü dört değil biriz. Rojavayı o kadar dert etseydiniz düşmanlar saldırdığında kimin yönettiğine bakmaksızın yardıma koşardınız. Sonuçta Kürdistan ın bir parçası değilmiydi. Peki enks nin tavrı neydi. Uzaktan izlemek. Bu mu vatan severlik. Yerin dibine batsın. Diyorsunuz Kürdistan adını kaldırmış birlik olsaydınızda araplardan türkmenlerden yardım almak zorunda kalmasaydılar. Yok esadla birlik oldular siz en büyük düşmanla birlik oldunuz. Enks ösonun içinde yer alırken Kürtler adına hangi şartları öne sürdü. Hiç. Öso nun enksye verdiği tek söz esadı devirelim sonra bakarız. Hiçbir garanti yok. Enks el nusrayla birlikte Rojavaya saldırmadımı. Söyleyin bakalım pkk hiçbir zaman herhangi bir güçle birlikte hiçbir Kürdistan i bir oluşuma saldırmışmı. IŞİD şengale saldırdığında berazani bırakıp kaçmadımı. Bide kendi sınırları içinde olan bir yer. Vatan toprakları bu kadar kolay mı terk edilir. Oradaki Kürtleri kim kurtardı korudu. Hewlêre maxmura saldırı olduğunda pkk berazaniden davet beklemedi. Çünkü Kürdistan ın bir parçasıdır. Leş kargaları gibi bölüp bölüştürmek yerine birlik için çabalayın. İhanetin düşmandan başka kimseye faydası yoktur.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Piç pyd gibi ilk Kürd partilerine saldırdınız ama bak hizbilere bir şey yapadınz niye karşılık verdiler köpek bundan sonra karşılıgı göreceksiniz.Çünkü siz alçaksınız demokrasi bilmezsiniz.

   Sil
 11. Vala hanı demişlerki yukari tükürsem bıyık aşağı sakal taşın altındaki eller misali çeksem bir türlü çekmesem bir türlü berzaninin
  daha doğru dürüst ordusu yokki kendi bölgesini .akp nın kurduğu işidlere kaptırdı eğer pkk ypg olmasaydi şimdi hala akpnın uzantısı işidçiler orda işgalığına devam edecektiler eğer kürd birliğini kurmak istiyorsa neden tek başına karar veriyor ondan başka kürd yokmu yani eğer çok samimiysa mela mıstafanın kanını damarlarından taşıyorsa ilk önce bşikadaki işgalci düşmanlarını orada temizlensin ve hepimiz birimiz için birimiz hepimiz.için diyerek dünyada kim bir kürde düşmanlık yapıyorsa aynı zamanda O benimde düşmanımdır Felsefesiyle tabiki ordunu kurar muhakkaki her kürdün en büyük arzusu dünyanın en büyük donanmış ordusuna sahip olmak ister yalnız içimizdeki kendini üç kuruşa satan hayinler hariç

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Neyin hikayesini anlatıyon Peşmerge girmedimi neden rojovodan çıkarttı esad çı suriyeci pyd ne için olacak degil Kürdleri savaştırıp sizin gibileri kandırmak suriye için savaşan esadla ypg arasında fark yok o zaman ne diye Kürdler savaşsın demokatik suriye için savaşan ypg iyi Kürdistan diye savaşan Peşmerge hain öylemiii uyan milletim uyan şeytanın oyunun anla.

   Sil
  2. Olan bu adsızlarda neciler her halde bın deviler yani çalıların
   Diblerinden peyda olmuşlar yoksa
   Kürd kanı taşıyanlar bu kadar
   seviyesizce konuşamazlar

   Sil
 12. o adsız itlerin tek amacı var apodan nefret edin barzaniyi sevin. aynı erdoğan gibi işte bunların bi babası erdoğan diyeri barzanidir. erdoğanı seven her kürt barzanicidir. ve bizim pkk ya olan bağlılığımızı bilen barzani pkk yı kendine tehtit olarak gördüğü için türkiyeye bzizi pkk yı sattı. her türlü operasyonda destek vereceğini söyledi. ve pkk yı başta sincar olmak üzere tüm ırak topraklarından çıkartmak için tc ile anlaştı. işin komik tarafıda bu ya. kendisi ise peşmergeleri rojavaya göndermek istiyor. gerçi rojavada sayıları 2 bin olan peşmergeli var zaten. iyide allah insan oğluna akıl fikir vermiş. bizi topraklarında istemeyeni biz niye toprağımızda barındıralım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ulan gerizekalı mal sizin bizim toprağımız diyosn güneyle batı kürdistanı ayrıngören angut yüksekovalı neyse sana ne anlatsak boş amk

   Sil
 13. bide şu barzaniciler kürdistanı kurmak istiyorlar. iyide türkiye sınırlarının içinde de büyük bi kürdistan haritası yok mu. gönder peşmergelerini türkiyeye. kur bakiym kürdistanı.bizde anlıyalım. erdoğanın uşağımısın yoksa kürt bi lider mi...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin kafa yapını sikim he valla oğlum manavdan domates almaya gönderiyorsun değil mi? Ağzımı bozdurma bana her şeyin bir sırası var

   Sil
 14. bide şu barzaniciler kürdistanı kurmak istiyorlar. iyide türkiye sınırlarının içinde de büyük bi kürdistan haritası yok mu. gönder peşmergelerini türkiyeye. kur bakiym kürdistanı.bizde anlıyalım. erdoğanın uşağımısın yoksa kürt bi lider mi...

  YanıtlaSil
 15. o adsız itlerin tek amacı var apodan nefret edin barzaniyi sevin. aynı erdoğan gibi işte bunların bi babası erdoğan diyeri barzanidir. erdoğanı seven her kürt barzanicidir. ve bizim pkk ya olan bağlılığımızı bilen barzani pkk yı kendine tehtit olarak gördüğü için türkiyeye bzizi pkk yı sattı. her türlü operasyonda destek vereceğini söyledi. ve pkk yı başta sincar olmak üzere tüm ırak topraklarından çıkartmak için tc ile anlaştı. işin komik tarafıda bu ya. kendisi ise peşmergeleri rojavaya göndermek istiyor. gerçi rojavada sayıları 2 bin olan peşmergeli var zaten. iyide allah insan oğluna akıl fikir vermiş. bizi topraklarında istemeyeni biz niye toprağımızda barındıralım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ulan it apo denen köpek daha piçken jitemçilerle öğrencilik resimleri var araştır ögren işidi geçti cehaletiniz.

   Sil
 16. YNK peşmergeleri KDP’ye katılmadı.. Her iki güç Peşmerge Bakanlığı adı altında terk bir merkeze bağlandı. Ulusal Orduya giden yol budur.

  PYD particiliği terk etmelidir. Roj Peşmergeleri Rojava ve YPG için önemli bir destek güç olur. YPG Araplarla, Türkmenlerle işbirliği yapyor. Öte yandan ‘Roj Peşmergeleri gelirse çatışırız’ demesi Kurdistani bir tavir değil.

  YPG, Roj Peşmergeleri dahil diğer Kurd güçleri ile ortak bir merkezden yönetilmelidir. Hedef ulusal ordu olmalıdır. Ulusal bir eğitim sistemi temel alınmalıdır. Askeriyede ideolojik eğitim olmaz, tehlikeli sonuçları var. Adı ‘demokratik’ olan ideolojiler bir süre sonra tam iktidar olunca diktatörleşir. Dünyada çok örnek var. Rojava’da da şimdiden belirmeye başladı.

  Üç şart uygulanmalı: Ulusal bir siyaset, ulusal bir ordu, ulusal bir eğitim sistemi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ROJ PEŞMERGELERİ Bİ SİKİME YARAMAZ DÜŞMANLIKTAN BAŞKA TC NİN PİYONU VE UŞAĞI OLAN ROJ PEŞMERGESİ MADEM YPG YE DESTEK OLACAKTI NEDİYE YPG ÇATISI ALTINA GİRMEYİ KABUL ETMİYOR VE ENSK NE DİYE YPG Yİ TERÖRİST LİSTESİNE ALMA GAYRETİNE GİRİYOR. 92 DE TC YE UŞAKLIK EDEN BARZO TC HİMAYESİNDE KİME SALDIRDI ? YAHU SİZ GEBERSENİŞZDE YPG ROJAVA ORDUSUDUR VE ÇOK YAKINDA 4 PARÇA KÜRDİSTANADA HAKİM OLACAKTIR

   Sil
 17. Bu gazete nin amacı türklere hizmet etmektir: böl, parçala, yönet. Şerefsiz AKP köpekleri. Ne Barzani ne Öcalan i!!!

  YanıtlaSil
 18. Yayın saatine bakılırsa, zaten Türkiye den yayınlanıyor: her yeri kapatılarak, bir tek bu site açık, onlara hizmet ediyormuş!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kimin neye hizmet ettingine açıklayım anf nin köpegi başınızdaki adamın mitten maaş aldıgı ortaya çıktı kemalist ermeni pkk nın habertürk gazetesini pkk parasıyla ortaya koydugu çıktı medyada pklı hrvaller cocuk tecavuzcüsü çıktı biri hırsız çıktı ulan hiç saglam adam yok.

   Sil
 19. turklerden bı yerde ders alınmıyormu.bırlık konusunda turk medyasına bakın bı bölumu radıkal dınsız dınsızı allah yok dıyor bır bolumu radıkal dinci dincısı alah var dıyor allahta anlaşmıyorlar normalde ortak nokta bulmuyorlar gel görki konu kürt olunca tek yumruk olurlar kürt düşmanlığı allahtan önce gelır onlar için ders alın tek yumruk olun kuvetler ayrılığı bırakın kürt bayrağı altında kürt bayrağı astığınız omuzlarında kım ne olursa olsun yeterkı bırlık sağlansın dındar kürt din tüccarı teyo dıne mesafe koyan kürt esad kuyruğuna takılmış hayırdır konu kürt olunca esad teyo tek yumruk olur kolay değil bu kürt sırtlan arasında kalmış bı tavşan gibıdır kürtler bırakın kuyrukları guçlenmek bırlıkten gecer

  YanıtlaSil
 20. Senegal den kac sonra halki pkk savunsun simdide pkk ordan cik de eger gercekten bar zaninin amaci bbag in size kurdistan olsa sizce erdogan bykadar ona Iilgi gosterirmi bir zamanlar bagimsiz kurdistan yalani atan kemal burkay bakan tarafindan kirmizi haliyla karsilandi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hain ypg kurtardıgı yerde Kürd ismini kaldırtıyor Kürd milli degerlerine saldıyor.Ayrıca pyd liler hergün çıkıp bagımsızlıga karşıyı amacımız demoratik demiyor mu ulan geri zekalı burda böyle yorum yapıp pkklı müridlerden başka kimseyi kandıramazsın ypd dediğin örgür rojova isimini kaldırttı.

   Sil
 21. İsimsiz korkak yorumcu. Pkk yı ve öcalanı terörist ilan eden barzani kürdistan devletini kursa ne olur biliyormusunuz. Pkk ya ve öcalana savaş açmak. Dört parça kürdıstanı tek başına yönetip, kürtleri katletmekten zevk alan erdoğana kürtleri köle etmek. Böyle bir kürdistana izin verirmiyiz. Erdoğanın emri altında birinin kürdistanı yönetmesine karşıyız. Bu arada kürtler arasında erdoğanı seven her it barzanicidir. Bi barzanici çıkıp erdoğandan nefret ettiğini söylesin. Ama nerde itlerden ne bize ne de kendilerine hayrı yok. Barzani tc ile bir olup pkk ya savaş açtı ya dilerim pkk da haşdi şabi ile bir olup barzani ve erdoğanın kökünü kazır. Şunuda unutmayın barzani tc ile bir olup pkk ile mücadele edeceğini söylemedimi. Peki niye pkk haşdi şabi ile bir olacak diye telaşlanıyorsunuz. Herşey karşılıklı bizi pkk yı sevmeyen kürt bile olsa düşmanımızdır.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.