Ads[no]

Ads[no]

31 Ocak 2017

Suudi Arabistan 'vergisiz hayat'a veda ediyor!

Suudi Arabistan 2014'ten bu yana sürekli gerileyen petrol fiyatları sebebiyle ülkedeki vergisiz hayatı sonlandıran bir adıma imza attı. Hükümet bazı ürünlere 'Katma Değer Vergisi' konulmasına onay verdi.


Dünya'nın en büyük petrol ithalatçısı olan Suudi Arabistan, yıllardır ülkede vergi almıyor.

Ancak 2014'te 114 dolar olan 1 varil ham petrolün değerinin şu anda 55 dolar seviyesine düşmesiyle ülke yöneticilerini gelir için farklı hamlelere itti.

Fransız Haber Ajansı AFP'nin haberine göre Suudi Arabistan geçen yıl Haziran'da 6 üyeli 'Körfez İşbirliği Konseyi' ile yaptığı anlaşma kapsamında belirli ürünlere yüzde 5 KDV (Katma Değer Vergisi) koyacak.

AFP geçen yıl Suudi Arabistan'ın bütçe açığının da 97 milyar dolar olduğunun altını çizdi.

Diğer Körfez ülkelerinin de 2018'de KDV sistemini takip etmesi bekleniyor.

Bu yeni karar, IMF'nin de (Ulslararası Para Fonu) desteğini almıştı. Diğer Körfez ülkeleri halihazırda tütün ve gazlı içeceklerde yüksek oranda KDV uyguluyor.
Suudi Arabistan 'vergisiz hayat'a veda ediyor! Reviewed by ZEReditor II on 31.1.17 Rating: 5 Suudi Arabistan 2014'ten bu yana sürekli gerileyen petrol fiyatları sebebiyle ülkedeki vergis...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.