Ads[no]

Ads[no]

26 Ocak 2017

Muhaliflerden Rusya'nın hazırladığı 'Anayasa Taslağı'na ret; ABD'nin düştüğü hataya düşüyorsunuz!

Suriye muhalefeti, Rusya'nın yeni anayasa taslağını kabul etmeyerek, Rusya'ya 'ABD'nin Irak'ta yaptığı hatayı tekrarlamaması' konusunda uyardı.


Suriyeli muhalifler, Rusya'nın Suriye için önerdiği yeni anayasa taslağını kabul etmedi.

Rusya'nın Muhammed Alluş'a verdiği taslakta, Suriye Arap Cumhuriyeti'nin adının Suriye Cumhuriyeti yapılması, Cumhurbaşkanı'nın müslüman olma zorunluluğunun kaldırılması, yerel dillerin kullanılabilmesi ve Kürtlere özerklik verilmesi gibi önerilerin yanı sıra, Cumhurbaşkanı'nın tek dönem ve 7 yıl görev yapması da yer alıyordu.

Muhalifler, Rusya'dan "ABD'nin Irak'ta yaptığı hatayı tekrarlamamasını" isterken, Suriye anayasasını Suriyelilerin yazması gerektiğini söyledikleri bildiriliyor.

Anayasa taslağını kabul etmeyen Suriyeli muhalifler, yabancıların yazdığı anayasanın Suriye'de siyasi olarak işlemeyeceğini savundu.
Muhaliflerden Rusya'nın hazırladığı 'Anayasa Taslağı'na ret; ABD'nin düştüğü hataya düşüyorsunuz! Reviewed by ZEReditor II on 26.1.17 Rating: 5 Suriye muhalefeti, Rusya'nın yeni anayasa taslağını kabul etmeyerek, Rusya'ya 'ABD...

1 yorum:

  1. Tamam suriyeliler yazsinda herkes kendini suriyeli ifade etmek zorunda degilki.Arti suriyelilik bu kadar onemliyse muhalifler icin o ulkenin simi ''suriye arab cumhuriyeti'' yerine ''suriye cumhuriyeti''de olsa baska bir halt ta olsa hic fark etmez.Yine arab fasizmi ve islamin manipule edilmis arablastirilmis munafik inanciyla yogrulmus sapik ve gaddar bir yonetim olacak.Demokrasi bir kulturdur sadece bir yonetim sekli degildir.Kurdler bu sapillardan yamyam yamyam arablardan ve sozde turk ozde vatansiz muhacirlerden ve hain farizilerden kultulmazsa asla kurtulusa eremez.Tek care ozgur ve buyuk Kurdistan..Edirneden hazar denizine kadar.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.