Ads[no]

Ads[no]

16 Ocak 2017

Suriyeli Muhalifler'in yeni 'Astana' kararı

Reuters, aralarında ÖSO'nun da bulunduğu Suriyeli muhalif grupların büyük bir kısmının Ankara'da yaptıkları toplantının ardından Kazakistan'ın başkenti Astana'daki görüşmelere katılma kararı aldığını belirtti.


Reuters'ın haberine göre, Suriye'de silahlı muhalif grupların, Kazakistan'ın başkenti Astana'da yapılacak görüşmelerdeki en önemli önceliğini şu anda büyük oranda ihlal edilen ateşkesin tam olarak uygulanmasını sağlamak oluşturuyor.

Türkiye ve Rusya'nın arabuluculuğunda Suriye rejimi güçleri ile silahlı muhalif gruplar arasında yapılan ateşkes, 2016 yılının son günlerinde yürürlüğe girmişti.

Ateşkes, IŞİD ve El Nusra gibi örgütleri kapsamıyor.

Suriyeli silahlı muhalif gruplar, daha önce Astana görüşmelerini boykot etme tehdidinde bulunmuştu.

Reuters'a konuşan bir ÖSO yetkilisi, "Gruplar (Astana) gidecek ve masaya yatıracakları ilk konu da ateşkes ve rejimin ihlalleri olacak" dedi.

Suriyeli muhalif grupların, Astana görüşmelerine katılma kararını Türkiye'nin başkenti Ankara'da yaptıkları bir dizi toplantı sonucunda aldıklarını ve geçen yıl Cenevre'ye gönderilenden daha farklı bir ekibin oluşturulmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiği de aktarıldı.
Suriyeli Muhalifler'in yeni 'Astana' kararı Reviewed by ZEReditor II on 16.1.17 Rating: 5 Reuters, aralarında ÖSO'nun da bulunduğu Suriyeli muhalif grupların büyük bir kısmının Ankara...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.