Ads[no]

Ads[no]

24 Ocak 2017

Suriye: Federasyon Delice / KDP: Öyleyse Size Diazepam İlacı İyi Gelir

Suriye Hükümeti müzakere heyeti başkanı Beşar Caferi, federalizmin Suriye’de uygulanamayacağını ve bunun “delice bir düşünce” olduğunu söyledi.

Beşar Caferi, Astana’da düzenlenen “Suriye barış görüşmeleri” sonrası düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Beşar Caferi 31 Ocak 2016’da verdiği demeçte, “Bölünme meselesini tamamen aklınızdan çıkarın. Suriye’yi bölmeyi düşünenler Panadol alsın ve bu hayelden kurtulsun” ifadelerini kullanmıştı. KDP PM Üyesi Ali Avni de “Federalizm Rojavalı halkımızın hakkıdır. Bu, Birleşmiş Milletler Suriye Temsilcisi Beşar El-Caferi’nin Panadol açıklamasına ve Suriye hükümetine iyi bir cevap oldu. Caferi ve Suriye hükümeti sadece Panadol değil, Diazepam ve Oxazepam ilaçlarını da almalı… Beşar Esad için gereklidir. Onlar Kürtlerin istekleriyle alay ediyorlardı” diye konuştu.

Bu defa da Caferi;
Panadol adlı ağrı kesiciden daha güçlü bir ağrı kesici var; o da Advil. Suriye’nin geleceğine yönelik uygun her sisteme Suriye halkı karar verir, gruplar değil. Söz konusu  her projeye Suriyelilerin karar vermesi gerekiyor. Tek taf baskın olamaz. Suriye’deki Kürtlerin bazıları federalizme karşı.

Beşar Caferi ayrıca, Astana görüşmelerinin başarılı olduğunu ve  herkesin mutabık olduğu bir anlaşma yapıldığını belirtti.

Astana görüşmelerinin ilk gününde Suriye'de çatışmaların durdurulması ve ateşkes ihlallerinin önlenmesi amacıyla Türkiye, Rusya ve İran arasında mutabakat sağlandı.

Üç ülkenin ortak yayınladığı bildiri hakkında açıklama yapan Beşar Caferi “Nihayet herkesin üzerinde uzlaştığı, mutabakata dayalı bir belgemiz oldu” dedi.

Astana'da düzenlenen Suriye barış görüşmeleri sonucunda üç ülkenin kabul ettiği ortak bildiri açıklandı.

Kazakistan Dışişleri Bakanı Kayrat Abdrahmanov tarafından okunan bildiriye göre, Rusya, Türkiye ve İran Suriye'deki ateşkesin denetlenmesi için üçlü bir mekanizma kurmaya karar verdi.

Bu arada,  muhaliflerin sözcüsü Yahya Aridi, bildirgeye imza atmayı düşünmediklerini açıklamıştı.Ortak bildiride muhaliflerin ve rejimin imzası yer almadı.
Suriye: Federasyon Delice / KDP: Öyleyse Size Diazepam İlacı İyi Gelir Reviewed by ZEReditor I on 24.1.17 Rating: 5 Suriye Hükümeti müzakere heyeti başkanı Beşar Caferi , federalizmin Suriye ’de uygulanamayacağını ...

1 yorum:

  1. Şerefsizler sizlerin kürtlerden ne östünlüğünüz varda size helalde kürdlere mübahmı it oğlu itler kaleşçe kürdleri beşe böldönüz sanki babanızın malımışda bölönmezmiş eşek gibi vereceksiniz
    Kürd canını yerdemi bulmuş bu kadar kanını döküyorda sizler rahat yaşıyasınız diyemi

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.