Ads[no]

Ads[no]

25 Ocak 2017

Suriye Ordusu ile TSK artık karşı karşıya!

Suriye Ordusu'nın El Bab'a yönelik ilerleyişi devam ediyor. El Bab'a güneybatıdan yaklaşan Rejim Güçleri, kente 10 kilometreden az bir mesafede bulunuyor.


TSK ile ÖSO'nun birlikte yürüttüğü 'Fırat Kalkanı Harekatı' El Bab çevresinde sürerken, Rejim Güçleri'nin de bu bölgeye bir operasyon hazırlığında olduğu söyleniyordu.

Geçtiğimiz günlerde Halep'in kuzeyinden hareket eden Rejim Güçleri, dün itibariyle IŞİD'den birkaç köyü daha alarak El Bab'a iyice yaklaştı ve mesafeyi 10 kilometrenin altına düşürdü.

Fırat Kalkanı Harekatı'nda, TSK'nın Suriye'de Rejim Güçleri ile karşı karşıya gelmesi durumunda nelerin yaşanacağı merak konusu olmuştu. Rejim Güçleri'nin katettiği son ilerlemeyle artık TSK ve Suriye Ordusu karşı karşıya gelmiş oldu.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde El Bab kent merkezini IŞİD'den kurtaracak olan tarafın Rejim Güçleri olacağı iddia edilmişti.

Öte yandan Rejim Güçleri'nin son ilerleyişiyle, DSG'nin Efrin-El Bab hattı da kesilmiş oldu.
Suriye Ordusu ile TSK artık karşı karşıya! Reviewed by ZEReditor II on 25.1.17 Rating: 5 Suriye Ordusu'nın El Bab'a yönelik ilerleyişi devam ediyor. El Bab'a güneybatıdan yaklaşan Rejim Güçleri, kente 10 kilometr...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.