Suikastte yalnız olmadığının en güçlü kanıtı; O mailleri kim sildi?

Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un katili polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın mail adresindeki yazışmaların cinayetten yaklaşık 2.5 saat sonra silindiği aktarıldı.


Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un katili olan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın mail adresindeki yazışmaların cinayetten yaklaşık 2.5 saat sonra silindiği anlaşıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Karlov cinayetinden yaklaşık 2.5 saat sonra, suikastçı polis memuru Altıntaş’ın kullandığı mail adresindeki yazışmaların silindiğini tespit ettiği bildirildi.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, soruşturma kapsamında iki bakanın koruma ekibinde ve Başbakanlık Koruma Dairesi’nde görevli toplam 4 polisin de gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartıyla bırakıldıkları öğrenildi.

Altıntaş’ın Karlov’u vurmasından yaklaşık 2.5 saat sonra kullandığı mail adresindeki yazışmaların silindiğini tespit eden Savcılık, bu kapsamda Google’a yazı yazarak, silinen mail’lerin dökümünün gönderilmesini istedi.

Savcılık yetkilileri, çıkan çatışmada Altıntaş’ın hayatını kaybetmesine rağmen mail’lerin silinmesini, 'suikastte yalnız olmadığının en güçlü kanıtı' olarak değerlendirdiklerini ifade etti.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler