Ads[no]

Ads[no]

27 Ocak 2017

Şengal'de Peşmerge Güçleri'ne saldıran Haşdi Şabi'den açıklama!

Şengal çevresinde Peşmerge Göçleri'ne saldıran Şii milis gücü Haşdi Şabi, yayımladığı bir açıklamayla bombardımanın yanlışlıkla olduğunu söyledi.


Haşdi Şabi Resmi Sözcüsü Ahmet Esedi'nin K24’te yer alan açıklamasında, Şengal civarındaki bir Peşmerge mevziine yapılan saldırıyla alakalı olarak belirtmek isteriz ki Peşmerge, Irak Silahlı Kuvvetlerinin bir parçasıdır ve terörle mücadelede ve ayrıca terör örgütü IŞİD teröristlerine karşı savaşta omuz omuza mücadele ettiğimiz kardeşlerimizdir." denildi.

Şengal'de PKK'nin (YBŞ) desteği ile Şii Haşdi Şabi yer almaktadır. Şii Haşdi Şabi üyeleriin çoğunluğu Şengal'e saldıran eski IŞİD militanlarından oluşuyor. Bu birliklere PKK eğitim veriyor. PKK Komutaının bu bilgiyi açıklayan videosu:
Açıklamanın devamında, "Olay bölgesinde Peşmerge ile Haşdi Şabi mevziileri ve kontrol noktaları birbirine yakındır ve her iki taraf arasında büyük bir işbirliği mevcuttur. İki taraf da dayanışma içindeler." ifadesi yer aldı.

Olayın tüm yönleriyle araştırılması ve bu tür olayların önüne geçilmesi için acilen bir komisyon kurulduğunun belirtildiği açıklamada, "Bu tür yanlışlıklar başarılarımızın gidişatına hizmet etmemektedir." denildi.

Söz konusu bölgedeki bütün olaylara ilişkin detayların araştırılması amacıyla her iki tarafın da katılımıyla ortak bir üst düzey komisyonun kurulduğu ifade edilen açıklamanın sonunda ise "Haşdi Şabi ve Peşmerge'nin namluları Irak toraklarındaki gerici IŞİD teröristlerine karşı yöneltilmiştir. IŞİD ile mücadelede birlikte savaşıyoruz.” sözlerine yer verildi.
Şengal'de Peşmerge Güçleri'ne saldıran Haşdi Şabi'den açıklama! Reviewed by ZEReditor II on 27.1.17 Rating: 5 Şengal çevresinde Peşmerge Göçleri'ne saldıran Şii milis gücü Haşdi Şabi, yayımladığı bir açıklamayla bombardımanın yanlışlıkla olduğ...

2 yorum:

  1. Bu bir provokasyon da olabilir. Haşdi Şabi Merkez'inin emriyle açılmış bir ateş olacağını sanmıyorum. Ama orada Perşmerge'yi istemeyenler var. Şengal'i Kurdistan'dan koparmak isteyenler var. Bunların bir oyunu da olabilir. En doğru yontem, Kurdistan Hükümeti'nin direkt Irak'la göüşmesi çünkü Haşdi Şabi resmi olarak Irak ordusuna bağlıdır artık. Çatışmadan kaçınmak, oyuna gelmemek demektir.

    YanıtlaSil
  2. Donup dolaşıp hep aynı şeyi paylaşıyorsunuz ne yapalım küfürmü edelim size

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.