Ads[no]

Ads[no]

11 Ocak 2017

Şam ile Suriyeli Kürtler arasında toplantı; Önce 'otonomi', 4 yıl sonra 'referandum'!

Suriye’de Şam ile Himeymim arasında Kürt şehirleri ve Suriye’deki Kürt sorunu konusunda görüşmelerin gerçekleştiği dile getirildi.


Rudaw’ın yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Rojava'nın (Batı Kürdistan) önde gelen bazı Kürt Kanaat Önderleri ile görüşmeler gerçekleştiren Suriye Hükümeti yetkililerinin dönüşüm sürecinde Kürtler'e otonomi verilmesine ikna oldukları ve bu projenin Rusya’dan da destek gördüğü öne sürüldü.

Bazı Kürt Kanaat Önderleri'nin hazırladığı projeye göre, Kürt şehirleri geçiş aşamasında 3 evreli bir süreçten geçmesi planlanıyor.

Kürtler Kentleri'nin geçiş aşamasının birinci evresinde otonomi hakkını elde edecek. Birinci evreden 4 yıl sonra gerçekleştirilecek bir referandum ile Kürtler kendi geleceklerine karar verecek.

Bugün (11 Ocak 2017) Suriye Hükümeti’nin Kürt şahsiyetlerinden Dr. Ferid Sedun ile birlikte bir kişinin söz konusu proje ile ilgili Suriye Hükümeti yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirecek.

Görüşme ile ilgili Rudaw’a konuşan Dr. Ferid Sedun, Kürdistan Bölgesi Hükümeti'nin de söz konusu projeden haberdar olduğunu, önümüzdeki günlerde Himeymim’de geniş bir şekilde bu projenin ele alınacağını söyledi.
Şam ile Suriyeli Kürtler arasında toplantı; Önce 'otonomi', 4 yıl sonra 'referandum'! Reviewed by ZEReditor II on 11.1.17 Rating: 5 Suriye’de Şam ile Himeymim arasında Kürt şehirleri ve Suriye’deki Kürt sorunu konusunda görüşmelerin gerçekleştiği dile getirildi. Ruda...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.