Ads[no]

Ads[no]

19 Ocak 2017

Rusya, İran'ı ciddiye almadı: Astana için ABD'ye davet gönderdik

Astana'da barış görüşmeleri için tarih 23 Ocak olarak belirlenirken Rusya'dan ABD'ye davet gönderdiklerine dair bir açıklama geldi.


Geçtiğimiz yıl Cenevre'de düzenlenen Suriye krizinin çözümüne yönelik barış görüşmeleri bu sefer Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenecek.

Görüşmelerin tarihi 23 Ocak 2017 olarak daha önceden belirlenirken bugün Rusya tarafından ABD'nin katılımı ile ilgili önemli bir açıklama geldi.

Reuters'da yer alan habere göre Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Astana'da gerçekleştirilecek Suriye görüşmelerine katılması için ABD'ye davet gönderdiklerini açıkladı.

Öte yandan Suriye'nin en büyük 'muhalif' grubu olan Ahrar'uş Şam, görüşmelere katılmayacaklarını ilan ederken sahadaki diğer gruplardan görüşmelere katılım sağlayacaklarına yönelik açıklamalar gelmişti.

İran'dan dün gelen açıklamalarda Astana Görüşmeleri'ne, ABD'nin çağrılmaması yönündeydi. Rusya'nın ABD'yi davet kararı, İran'a rağmen alınmış bir karar oldu.
Rusya, İran'ı ciddiye almadı: Astana için ABD'ye davet gönderdik Reviewed by ZEReditor II on 19.1.17 Rating: 5 Astana'da barış görüşmeleri için tarih 23 Ocak olarak belirlenirken Rusya'dan ABD'ye ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.