Ads[no]

Ads[no]

9 Ocak 2017

"Rusya gözetiminde, Rojava ile Şam Yönetimi'nin görüşmelerinde bir ilk" iddiası; Salih Müslim...

PYD EşBaşkanı Salih Müslim başkanlığındaki bir heyetinin, Rusya’nın Hmeymim Üssü’nde Şam Yönetimi ile görüşme gerçekleştirdiği iddia edildi.


Adının açıklanmasını istemeyen bir Kürt siyasetçi, aralarında PYD Eş Başkanı Salih Müslim, TEVDEM, Demokratik Suriye Meclisi (MSD) ve birkaç parti temsilcisinin de yer aldığı Rojava heyetinin, dün tahsis edilen bir uçakla Kamişlo Havaalanı’ndan Rusya’nın Lazkiye’deki Hmeymim Üssü’ne gittiğini söyledi.

BasNews'e konuşan mevzubahis Kürt siyasetçi, PYD Eş Başkanı Salih Müslim ve beraberindeki heyetin Hmeymim Üssü’nde, Suriye rejim yetkilileriyle Rusya’nın gözetiminde bir görüşme gerçekleştirdiğini belirtti.

Görüşmenin içeri hakkında net bir bilgi edinilemez iken, Kürtlerin, Astana’da başlayacak Suriye görüşmelerinde ne düzeyde yer alacağının görüşülmüş olabileceği öne sürülüyor.

Daha önce de Suriye rejimi ile Rojava Özerk Yönetimi yetkilileri, Rusya gözetiminde Lazkiye’deki Hmeymim Üssü’nde görüşmeler gerçekleştirmiş ancak bu görüşmelere PYD Eş Başkanı Salih Müslim ilk defa katılmış oldu.

Demokratik Suriye Meclisi (MSD) Eş Başkanı İlhan Ahmed daha önce Suriye rejimi ile yeni yıldan itibaren görüşmelere başlayacaklarını açıklamıştı.
"Rusya gözetiminde, Rojava ile Şam Yönetimi'nin görüşmelerinde bir ilk" iddiası; Salih Müslim... Reviewed by ZEReditor II on 9.1.17 Rating: 5 PYD EşBaşkanı Salih Müslim başkanlığındaki bir heyetinin, Rusya’nın Hmeymim Üssü’nde Şam Yönetimi...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.