Ads[no]

Ads[no]

24 Ocak 2017

Rusya Dışişleri Bakanlığı: Kürtler olmadan Suriye'de çözüm düşünülemez

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadiy Gatilov, Suriye'de siyasi sürecin başaryla yeniden başlatılması için Kürt temsilcilerinin katılımının gerekli olduğunu belirtti.


Önceki gün Sputnik'e verdiği mülakatta önemli konulara değinen Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadiy Gatilov, BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura'nın BM Güvenlik Konseyi tarafından belirlenen yetkilerini kullanmak ve en kısa sürede geniş katılımlı siyasi süreci başlatmak zorunda olduğunu söyledi.

'Kürtler Suriye'nin Önemli Bölümünü Kontrol Altında Tutuan Askeri ve Siyasi Bir Güç'

Suriye'deki Kürt faktörüne dikkat çeken Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Gatilov, "Kürtlerin katılımı olmadan siyasi süreci başarı bir şekilde yeniden başlatmayı düşünmek zor. Kürtler Suriye topraklarının önemli bir bölümünü kontrol altında tutan askeri ve siyasi güç, aynı zamanda terörle mücadelede aktif olarak yer alıyor. Kürtlerin masada olmaması halinde, Suriye'deki anayasal düzenin geleceğiyle ilgili nihai kararlar almanın mümkün olmayacak" dedi.

'BM'den En Kısa Süre İçerisinde Çağrı Bekliyoruz'

Öte yandan Gatilov, BM Suriye Özel Temsilcisi De Mistura'dan Suriyeli taraflar arasındaki müzakereler için en kısa süre içinde ve herhangi bir ön koşul öne sürmeden çağrı yapmasını beklediklerini vurguladı. (Sputnik)
Rusya Dışişleri Bakanlığı: Kürtler olmadan Suriye'de çözüm düşünülemez Reviewed by ZEReditor II on 24.1.17 Rating: 5 Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadiy Gatilov, Suriye'de siyasi sürecin başaryla yeniden başlatılması için Kürt temsilcilerinin k...

2 yorum:

  1. EVET ONLAR KÜRTLER DERKEN O TREK ENSK Yİ YANİ TC NİN KUKLASINI KASTETMİYOR
    PYD Yİ KASTEDİYORLAR :)

    YanıtlaSil
  2. Pyd olmadan baris süreci işlemez. Savaşan en büyük güç pyd.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.