Ads[no]

Ads[no]

25 Ocak 2017

Rusya'dan Astana'daki Anayasa Taslağına İlişkin Açıklama

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye için anayasa taslağı hazırlarken Şam hükümeti, muhalifler ve bölge ülkelerinin görüşlerini dikkate aldıklarını söyledi.

Rus parlamentosunun alt kanadı Duma'daki vekilleri, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen Suriye barış görüşmelerine ilişkin bilgilendiren Lavrov, "Astana'da, yıllar içerisinde hükümetten, muhaliflerden ve bölge ülkelerinden duyduklarımız doğrultusunda hazırladığımız anayasa taslağını sunduk" dedi.

'MUHALİFLERİ CUMA GÜNÜ MOSKOVA'YA DAVET ETTİK'

"Kimsenin Astana projesini şu ana kadar yapılan her şeyin yerine geçirdiğimizden şüphe etmemesi için siyasi muhalefetten tüm muhalifleri cuma günü (Moskova'ya) davet ettik" ifadelerini de kullanan Lavrov, "Onları Astana'da olanlar konusunda bilgilendireceğiz" diye devam etti.

Lavrov, Astana'da silahlı muhaliflerin de siyasi muhalifler gibi Cenevre'de yapılacak görüşmelere katılması konusunda anlaştıklarını da hatırlattı.
Rusya'dan Astana'daki Anayasa Taslağına İlişkin Açıklama Reviewed by ZEReditor I on 25.1.17 Rating: 5 Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov , Suriye için anayasa taslağı hazırlarken Şam hükümeti , muhalifler ve bölge ülkelerinin görüşle...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.