Ads[no]

Ads[no]

27 Ocak 2017

Rojava'nın diplomasi trafiği; PYD Moskova'da, ENKS Washington'a!

Rusya dün PYD'yi Moskova'ya davet etmişti. Görüşme bugün gerçekleşti. Ayrıca Washington Yönetimi de ENKS'yi (Suriye Ulusal Kürt Konseyi) ABD’ye davet etti.


Resmi bir davet ile Suriye Ulusal Kürt Konseyi (ENKS), ABD’ye davet edildi. ENKS heyetinin Şubat ayı sonunda Washington’da ABD’nin yeni yönetimiyle bir araya geleceği belirtildi.

Barack Obama yönetiminin genellikle PYD ile diyalogda olduğu biliniyordu ancak Trump yönetiminin ENKS’yi ABD’ye davet etmesi, ABD’nin Rojava’da daha farklı bir strateji izleyeceği izlenimini uyandırdı.

Beyaz Saray’ın bu davetinin yanı sıra 23 Ocak’ta Trump’ın Suriye temsilcisi Michael Ratney de ENKS’den bir heyetle görüşme gerçekleştirmişti.

Öte yandan PYD'li bir heyet, bugün Moskova'da Rus yetkililerle bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede PYD'li heyetin, Rus yetkililere 'federasyon' projesini sundukları belirtildi.
Rojava'nın diplomasi trafiği; PYD Moskova'da, ENKS Washington'a! Reviewed by ZEReditor II on 27.1.17 Rating: 5 Rusya dün PYD'yi Moskova'ya davet etmişti. Görüşme bugün gerçekleşti. Ayrıca Washington Y...

2 yorum:

 1. Kürt ulusal konseyi

  Gelo çima navê wê bi tirkîye
  Ew bi destê tirka hatî mezrandin?

  YanıtlaSil
 2. Lê di sala 2011 hatî mezrandin
  Heftê pêš, heftêk çu bi dest u desteka tirka hatî dawetkirina Astana

  Ew nišanekî pirî zelale bi destê tirka hatî mezrandin

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.