Ads[no]

Ads[no]

24 Ocak 2017

Rıza Altun: Irak’ın Birliği Temelinde Siyaset Yapan Güçler, Doğru Güçler, KDP Yanlıştır

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rıza Altun ANF'ye yaptığı  yaptığı açıklamada "Tam da Kürtlerin, birlik zamanıdır. Kim ki şimdi zamanı değil diyorsa, bilin ki o, Kürdistan’ı satacak olan temel unsurdur. Bizce, Ulusal Kongre’nin zamanıdır." dedikten sonra "Irak’ın Birliği Temelinde Siyaset Yapan Güçler, Doğru Güçlerdir" ifadesini kullanarak "KDP'nin yanlış yaptığını" söyledi.

Tıkla - Rıza Altun Sefir Gazetesi'ne konuştu: Bölücü 'Rojava' ve 'Kürdistan' isimlerine karşıyız

İdeolojik olarak Ulus Devlet'e yani Kürdistan Devleti'ne karşı olduklarını her fırsatta tekrarlayan Rıza Altun Ulusal Kongre yapılmasını, Suriye ve Irak'ın birliğine hizmet edilmesi gerektiğini söyledi.

KCK Ulusal Kongre'de tüm koltukların yarısının kendilerine, diğer yarısının 40'tan fazla Kürt partisi ve Türk solu kurumları arasında paylaşılmasını istiyor. Bağımsız bir Kürt Devleti'nin gündeme getirilmemesi ön şartını koyuyordu. KDP'de bunu "Kürdistan ve Kürdistan halkına ihanet" olarak niteleyerek bu temelde bir Ulusal Kongre'nin yapılamayacağını söylemişti. KCK Yöneticisi Rıza Altun bu açıklaması ile Ulusal Kongre çağrısı yaparken "Irak’ın Birliği Temelinde Siyaset Yapan Güçler, Doğru Güçlerdir" dedi. Rıza Altun daha önce de "Rojava" ismi Kürtleri çağrıştırdığı için "Kuzey Suriye" federasyonunda kullanılmamalı demişti.
KCK'nin yöneticisi Rıza Altun açıklamasında "Ulusal Kongre gerçekten Kürtler için temel bir ihtiyaçtır. Bu eskiden beri, Önderliğimiz gündeme getirdiğinden beri gerçekten temel bir ihtiyaç olarak önümüzde duruyor. Bunu defalarca izah ettik." dedi.

Kendi projeleri temelindeki Ulusal Kongre'ye değinen KCK yöneticisi Altun "Şimdiye kadar gelişen tepkiler olumlu. Yani sadece KDP cephesinde, belli bir muğlaklık var. Cevap halen verilmemiş bir durumdadır. Onun dışında, bütün Kürt gruplarının yaklaşımları bu temelde olumludur." ifadesini kullandı.

Ulusal Kongre ve birlik çağrısı yapan Altun, Musul Operasyonu'na değinirken "Musul operasyonu yürütülürken, Sünniler, KDP ve Türkiye, Musul’un etrafında oluşmuş bir çemberle beklemekteyken, bu operasyon sürüyor." şeklinde konuşarak Kürdistan Peşmerge Bakanlığı'na bağlı Peşmerge ordusunu "KDP" olarak tanımladı.

Şengal'in Kürdistan'a bağlanmaması, Kürdistan gibi Irak'a bağlı ayrı bir bölge olması gerektiği görüşünü savunan KCK'nin yöneticisi  Rıza Altun son gelişmelere ilişkin olarak "Yaklaşım, Şengal’lileri özgürleştirme, özgürlük temelinde güvenceye almak olmalıdır. Ama ortada hiçbir şey yok. Katliam kapıdadır. Şengal’in geleceği ne olacak belli değildir. Şengal’lileri kültürel olarak eritmek için, dünyanın her tarafında dağıtmışlar. Bu da yetmiyormuş gibi, hiç bir sorunu çözmeden, Şengal üzerinde de hegemonya kurmak istiyorlar. Bu, Şengal’e verilecek en büyük bir zarardır." dedi.

Tıkla - Rıza Altun Sefir Gazetesi'ne konuştu: Bölücü 'Rojava' ve 'Kürdistan' isimlerine karşıyız
Rıza Altun: Irak’ın Birliği Temelinde Siyaset Yapan Güçler, Doğru Güçler, KDP Yanlıştır Reviewed by ZEReditor I on 24.1.17 Rating: 5 KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rıza Altun   ANF'ye yaptığı  yaptığı açıklamada " Tam da Kürt...

13 yorum:

 1. Ulusal kongreden önce yapılması gerekenler var: Roj Peşmergeleri Rojava'ya geçip Rojava Ordusu kurulsun. YBŞ Peşmerge Bakanlığı'na bağlansın. PKK Şengal'den çekilsin, Kurdistan'ın bağımsızlığına ve Kurd Devletinin kurulmasna desteğini ilan etsin. Turk soluna ulusal kongre^de kontenjan verilmeyecek. Türk solunun Kurd ulusal kongresinde ne işi var?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şunu iyi okuyun Tam da Kürtlerin, birlik zamanıdır ne için birlik istiyor pkk lı ırak için Kürdleri birlik olmaya cagrıyor. Kim ki şimdi zamanı değil diyorsa, bilin ki o, Kürdistan’ı satacak olan temel unsurdur zaten ırak için birlik isteyen pkklı burda Kürdistan derdi yok rojova ismi Kürdleri cagrıştırıyor dedi rojova ismi çıkarıldı pkk Kürdleri öldürterek anamızı bacımız kardeşimizi topraga sokarak tekraradan işgalçilere baglıyor.

   Sil
  2. Adam resmen Kürdleri eşşek gibi savaştırıp suriyenin toprak bütünlüğünü savundu şimdide KDP ye saldıyor pkk kesinlikle Kürd düşmanı sadece Kürdlere bedel ödedip aynı alçaklıgı yapıyor.

   Sil
  3. Bu onlarca yıl koltuğuna oturmuş gundilerin derdi, Kürdistan'ı kendilerinin kuramayacak olmasıdır.
   Barzanilerin Bağımsız Kürdistan projesi kck'liler için büyük bir hazımsızlık.

   Sil
 2. Senin onbinlerce yoldaşın Kurdistan'ın bağımsızlığı için şehid düştü. Bari kendi yoldaşlarına ihanet etmekten vazgeç.

  YanıtlaSil
 3. PKK içinde bunları susturacak hiç mi namuslu Kurd yok? Kurdistan ismine bile tahamülü yok adamın. Kurd gençleri ne için ölüyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ey yıllardır evlatları boş yere öldürtülen Milletim uyanın bunlarn Kürd olsa bunu söyleyebilir mi bunun görevi bu şıkışınca karayılan devreye girer o da aynıdır bunların hepsi yalçın küçük tarafından bulunarak yerleştirilmiş ermenidirler bunların Kürd dertleri yok Kürdistana düşmandırlar eger uyanmazsanız evlatlarınız geçe gündüz çalışarak büyüttüğünüz evlatlarını bunların Kürdleri kendilerine baglamaları içi kullanacakları degersiz çöptür her eveden bir cenaze işte bu yüzden düşünün bacınız kardeşiniz bu alçaklar tarafından böyle harcandı öldürterek bir şeytandan daha zalimce izin vermeyin sadece düşünerek hareket edin bir birimzi tanımasakta birbirimize sarılmalıyız çünkü başka yol yok.

   Sil
 4. Bunların peşine takılıp giden Kürde yazık ne için öldürttün Kürdler alçak hain

  YanıtlaSil
 5. Neden pkk nın kdrosunun hiç degişmediğini ni artık anlaıyoruz bunlar hain yıllarca Kürdleri perişan edip kendileri hiç değişmedi ve hiç bir kazanlımları olmadıgı gibi kazanım olan Güney Kürdistanda Kürdlere KDP ye düşmanlık yapıyorlar.

  YanıtlaSil
 6. Adam o kadar geri zekalı ki hem Kürdistan sataçak diyor hemde ırak toprak bütünlüğünü savunuyor suriyede rojova ismin Kürdleri cagrıştırıyor diyen geri zekalı ve ismi kaldırtan sözde Kürd görünümlü partisi burda Kürdistanı satmaktan bahsediyor algı operasyonu yapıyor.

  YanıtlaSil
 7. KDP artık bu alçak örgüte karşı harekete geçmeli bunların üstüne gitmeli sınıra tugay yerleştirilmeli ve sınırı thermal kamerayla izlenmeli uzun menzilli silahlarla ve 25 30mm uzun menzilli silahlar kontrol edilmeli ve bu birliklere havan ve obüs destegi saglanmalı ve kandile giden herşey kontrol alına alınıp vergi alınabilir ve gerekirse hiç bir şey geçirilmemeli.Başka yere kaçsın pkk lı sürekli kaçıp sonra Peşmerge bölgesine sıgınıp magradan konuşmak tsk operasyonunda kaçmak için içlere kadar kaçan pkk sonra tehdit ediyor.

  YanıtlaSil
 8. Türklerin Bayrağını Türklerden Çok Sallayarak Gezdiren BATMAN'lıları Alkışlıyoruz !👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏



  YanıtlaSil
 9. allah için artık konuşmayın ben bir amedli olarak artık sizin gibi kendi halkını satan bir insan olarak utanıyorum.artık sizin yüzünüzden hdp oy vermeyeceğim bize ne türk arap fars birliği lanet olsun sizin gibi satılmış insanlara enfazla üzüldüğüm nokta kendini kürt halkı için feda eden gençliğe çok üzülüyorum sizin bu düşüncenizden dolayı artık halk olarak aldığınız hiçbir karar bizi bağlamaz artık sizden dolayı kürt davası 100 yıl geriye gitmiş

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.