Ads[no]

Ads[no]

24 Ocak 2017

PYD ve 7 Rojava Partisi: Astana Kararlarını Tanımıyoruz!

Heseke’deki 7 siyasi parti ortak bir basın açıklamasıyla Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu’nu desteklediklerini ve Astana’da alınacak kararların kendilerini bağlamayacağını bildirdi.

Suriye Kürt Sol Partisi, PYD, Suriye Ulusal Kürt Dayanışma Partisi, Suriye Demokratik Kürt Partisi, Suriye Kürdistanı Komünist Partisi ve Süryani Birlik Partisi; Halkların Birliği ve Dayanışması Kurumu (SYPG) ile ortak bir şekilde, Astana Toplantısına ve Demokratik Federasyona ilişkin ortak bir basın açıklaması düzenledi.

Açıklama Kürt ve Arapça olarak, Hesekê’nin Til Hecer Mahallesi’ndeki Asuri Kilisesi önünde yapıldı.

Açıklamada, bu bildiriye katılan siyasi partilerin, Suriye krizinin başladığı günden bu yana halkların kardeşlik değerleri üzerinde hareket ettikleri belirtildi. Astana toplantısının eleştirildiği açıklamada, “Rusya, İran ve Türkiye net olmayan bir durum içerisinde Astana görüşmelerinde bulunuyorlar. Astana’ya katılan ve öncülük edenler arasında Suriye krizinin başladığı günden bu yana IŞİD’e en çok destek veren, besleyen güçler de var. Şimdi de IŞİD’e karşı en çok savaşan, terörle en çok mücadele eden ve Suriye Krizinin çözümüne dönük demokratik proje sahibi olan gücü devre dışı bırakıyorlar” denildi.

Açıklamanın devamında, Kuzey Suriye halklarının Astana’nın alacağı kararlara göre hareket etmeyeceğini belirtilerek, “Kendimize ve güçlü olduğumuza inancımız sonsuzdur. Kuzey Suriye Demokratik Federasyon Projesini başarıya ulaştırma konusunda kendimize yeteriz. Gücümüz buna yeter” denildi.

Açıklama da ayrıca, Hesekê’de bulunan siyasi partilerin Demokratik Federasyon için birleştiği ve SYPG’nin başlattığı hamleye güçlü bir katılım sergilediği belirtildi.

Açıklama sonrasında parti üyeleri yurttaşlara açıklamaya ilişkin broşür dağıttı.
PYD ve 7 Rojava Partisi: Astana Kararlarını Tanımıyoruz! Reviewed by ZEReditor I on 24.1.17 Rating: 5 Heseke ’deki 7 siyasi parti ortak bir basın açıklamasıyla Kuzey Suriye Demokratik Federasyonu ’nu ...

2 yorum:

  1. Neresi burası kuzey suriye hevallerin sarı suriye bayragını yapıp Kürdleri hain ilan ettiğ yer mi ne oldu rojova ismine eger pyd buna karşı çıkıyorsa işgalçilerden hiç farkı yok eger Kürdistan resmi bir şekilde söylenmeyecekse ypg hain dir ve bu partilerin hepsi pkk gibi çok gözükme propagandası yapmakta ne işleri var avrupada bunların rojovada parti binalarına saldıran pyd avrupada demorasi yalnısı gösteri yapıyor.

    YanıtlaSil
  2. İroni degil adı demokrasi kendinde başkanı saldırır tanrıyım diyen adamın kafası bayrak yapıp ünder diyerek ortalıkta demokrasi yanlısı gözükür.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.