Ads[no]

Ads[no]

17 Ocak 2017

PYD, ABD'de temsilcilik açıyor; Rojava Özerk Yönetimi Bürosu...

Amerika birleşik Devletleri'nin (ABD) başkenti Washington'da 'Rojava ve Kuzey Suriye Demokratik Özerklik Bürosu' açılıyor.


PYD'nin de yer aldığı Demokratik Suriye Meclisi (DSM) Eşbaşkanı İlhan Ehmed, ABD'de temsilciliğin açılması için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Rusya, Almanya, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Fransa ve  Kürdistan Bölgesi'nde temsilcilik açan 'Rojava ve Kuzey Suriye Demokratik Özerklik Temsilciliği' yeni bürosunu ABD'de açmaya hazırlanıyor.

PYD, YPG ve Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) de bağlı olduğu Demokratik Halk Hareketi (TEV-DEM) ile Demokratik Suriye Meclisi (DSM) Eşbaşkanı olan İlhan Ehmed, temsilcilik açılması ile ilgili Sputnik'e konuştu.

ABD'de olduklarını belirten İlham Ehmed, temsilciliğin açılması için çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi.

Temsilciliğin ABD'nin başkenti Washington'da açılacağını söyleyen İlham Ehmed, "Temsilciliğin açılması için kesin bir tarih veremiyoruz. Geç bir zamanda açılabilir erken bir zamanda da açılabilir. Görüşmeler ve çalışmaların bitmesine bağlı durumlar belli eder" dedi. (Sputnik / Hikmet Durgun)
PYD, ABD'de temsilcilik açıyor; Rojava Özerk Yönetimi Bürosu... Reviewed by ZEReditor II on 17.1.17 Rating: 5 Amerika birleşik Devletleri'nin (ABD) başkenti Washington'da 'Rojava ve Kuzey Suriye ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.