Ads[no]

Ads[no]

17 Ocak 2017

'PKK Şengal'de kanton kuruyor' iddiası

Şengal Kent Meclisi Başkanı Weys Neyif'e göre, PKK’nin Şengal’de özerk bir yönetim kurmak için bir takım çalışmalar yürütüyor.


Şengal Kent Meclisi Başkanı Weys Neyif, PKK'nin Şengal'de özerk bir yönetim kurmak gibi bir girişimi olduğunu ve bu durumun Irak’ın bir çabası olduğunu öne sürdü.

Şengal’de PKK’ye bağlı oluşturulan siyasi meclis yaptığı açıklamada, bölgede  özerk bir yönetim kurulması için çalışma yürütüleceğini belirtti.

BasNews’e konuşan Şengal Kent Meclisi Başkanı Weys Neyif’e göre bu girişim, bölgede kargaşa çıkarmak için Irak Hükümeti'nin bir müdahalesi.

Söz konusu girişimin yasa dışı olduğunu ve meşruiyetinin bulunmadığını belirten Weys Neyif, "Şengal halkı kurulmak istenen idare biçiminden rahatsızdır" diye konuştu.

2003 yılından bu yana Şengal’de herhangi seçimin yapılmadığını söyleyen Weys Neyif, PKK ve bazı kesimlerin Şengal’de kanton kurmaya çalıştıklarını vurgulayarak, "Şengal bugüne kadar meşru bir yönetim tarafından idare edilmiştir. Böyle bir şeye asla izin vermeyiz" dedi. (BasNews)
'PKK Şengal'de kanton kuruyor' iddiası Reviewed by ZEReditor II on 17.1.17 Rating: 5 Şengal Kent Meclisi Başkanı Weys Neyif'e göre, PKK’nin Şengal’de özerk bir yönetim kurmak içi...

1 yorum:

  1. Kobanê'ye yardıma giden Peşmerge de Kobanê de mi bir kanton kursaydı? PKK bu tavrıyla yaptığı yardımın içine etmiştir. Ezidilik zaten Kudistan'da özgür ve Dinler Bakanlığında temsil edilmektedir. Neyin özerkliğini kuracaklar? Şengal'e özerklik, İran ve Irak devletlerinin Şengal'in Kursistan'a katılmasını engelleme projesidir. Amaç Kuristan Hükümetine sorun çıkarmak, ulusal birliği ve bağımsızlığı engellemektir. PKK düşman devletlerin bu oyununa gelmemelidir. PKK'nin bu tavrı Kurdistan'ın çıkarlarına terstir; Iran ve Irak devletlerinin çıkarlarına hizmet etmektedir. Yoksa PKK içinde İran'ın çıkarına çalışan ve Şengal konusunda PKK'yi yanlış yönlendiren bir ekip mi var?

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.