Ads[no]

Ads[no]

14 Ocak 2017

Şengal'deki PKK'liler: Şengal Irak veya Kürdistan'a Bağlanmamalı

PKK'nin yayın organı ANF bugün ki haberinde Şengal'deki (Sincar) PKK'lilerin konuşmalarına yer verdi.

ANF'nin haberine göre PKK'li gençler Şengal'in Kürdistan'a bağlanmasına karşı. Söz konusu konuşmalara bakıldığında bu düşüncenin dayanağının Abdullah Öcalan'ın kitaplarındaki Ulus Devlet (Kürt Devleti) karşıtı düşünceler olduğu görülüyor.
PKK'li gençlerden İdo Şekir konuşmasında "Biz özerk olmak istiyoruz. Ne Bölge Hükümetine (Kürdistan) ne de Irak’a bağlı olmak istiyoruz. Biz özerk ve özgür bir Şengal istiyoruz. Her bölge, her yer kendi kendine bağlı olsun; herkes kendi kendilerini yönetsin. Şengal halkı YBŞ / YSJ'ye sahip çıksın" şeklindeki ifadeye yer verdi.

Söz konusu haberde Şengal'in Kürdistan veya Irak'a bağlanması halinde Ezidi Soykırımları'nın tekrar yaşanacağı öne sürüldü.

Emer Xidir isimli PKK'linin adı verilerek yazılan ifadede "Biz hiçbir yere bağlı olmayan özerk bir Şengal istiyoruz. Çünkü eğer Şengal bir yere bağlı olursa Êzidî toplumu yine soykırıma tabi olur. Bu sebeple özerk bir Şengal istiyorum.’’ denildi.
Şengal'deki PKK'liler: Şengal Irak veya Kürdistan'a Bağlanmamalı Reviewed by ZEReditor I on 14.1.17 Rating: 5 PKK 'nin yayın organı ANF bugün ki haberinde Şengal 'deki ( Sincar ) PKK 'lilerin k...

12 yorum:

 1. Diyelim öyle oldu, peki yarin kurdistani arkadan vurup iraka vermeyeceginize ne malum. Sengali siz değil peşmerge kurtardı. Siz kürt musunuz, değil misiniz belli değil. Apo tam bir kurt haini, kitaplarındaki düşünceler kürtlerin köle olmak için kılıf uydurmuş düşüncelerdir. Sizin yaptığınız cetecilikten başka bisey değil. İranin emriyle siz onu yapıyorsunuz, gidin iran veya iraka bağlı bir karış toprağı özerk diye bi yerlesin bakalım size ne yaparlar. Yapmazsınız onlara sizin efendilerinizdir. Amaç rojava ve na duru engellemesini önlemektir zaten sengal iki kurt bölgesi arasından olduğundan iranin emriyle birleşmesini engellemek için aponun saçma sapan fikirleri fikirlerini kılıf olarak kullanıyorlar

  YanıtlaSil
 2. Adam akıllo konuş. Asıl senin barzanin şerefsiz hainin tekidir. G...nüz yetiyorsa pkk ya savaş açsanıza. Hem pkk yı tc ye satın hemde pkk ile gerektiğinde masaya oturmak için hazır olduğunuzu söyleyin. Şengal çok uzak değil size isteseniz hemen saldırırsınız. Ama nerde sizde o cesaret. Apoya sövdüğünüz sürece barzaniden sadece bi uşak kalleş olarak bahsedilecektir.

  YanıtlaSil
 3. Abdullah öcalanın değilde barzaninin dört parça kürdistanı yönetme hayalinizden vazgeçin. Benim liderimi hain ilan edeceksiniz. Kürdistanı da siz yöneteceksiniz. Buna izin verilmiyiz sizce.

  YanıtlaSil
 4. Kafayımı yediniz peşmerge işidden kaçıp şengali teslim etti. Pkk ise aksini şengali savunmaya gitti. Ezidilerin katledilmesinden sizler sorumlusunuz. Şimdi ne hakla şengali istiyorsunuz. Şengal halkına sorun bakalım pkk mı peşmerge mi diye...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. pkk dediğin abd nin kölesi usagıdır peşmerge dediğin ise kobaneye gelip ypg ye destek veren bir asskeri güçtür peşmerge olmayaydı işid orada ne katliamlar yapacaktı pkk kısacası abd ve rusyaya hizmet eden kürtlerle pek alakaları olmayan gruplardır. sözde kürtleri temsil ediyorlar

   Sil
 5. Barzanicilere baksen. Hem pkk yı tc ye satıyorsunuz. Hemde pkknın kendilerini hançerleyeceklerini söylüyorlar. Madem ki bizi sırtımızdan vurup tc ye sattınız. Aynısını bizim yapacağımızdan niye korkuyorsunuz. Tc ile bize karşı bir olup bizimde size dost gibi davranmamızımı bekliyorsunuz. Ben türkleri zihin engelliler olduğunu düşünmüştüm. Ama sizin de onlardan kalır bi tarafınız yok...

  YanıtlaSil
 6. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 7. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 8. Blog yöneticisine bak küfürlü mesajlara elini bile sürmüyor.

  YanıtlaSil
 9. PKK'yı kuran Mit'tir. Ve hala kontrolünü kaybetmiş gözükmüyor... Madem tek hainliği halkına yapan PKK, Şengal'e özgürlük istiyor. O zaman önerim şu olur; Şengal, Kürdistan'a bağlı dini-özel bölge olsun.

  YanıtlaSil
 10. Ben siz yorumcularin hiç birinin kürt yada kürtsever olduğuna inanmıyorum hepiniz diğerini nasıl ezerim gayreti icerisindesiniz hiç biriniz diğerinin iyi olmasını istemiyo hepiniz icin söylüyorum dort parça diye bahsettiginiz hepinizi kast ediyorum buradan hepiniz uşaksiniz hepiniz kölesiniz iplerinizi birileri tutuyor onlar adina hav.. konuşuyor digerini eziyor oldürüyorsunuz hiç biriniz digerinin iyi olmasini cekemiyo aslinda cekemwyen siz degilsiniz siz sadece başkalari adına hareket ettiniz için onlar sizi yönlendiriyor sizde iyi bir halt ettiginizi saniyorsunuz merak etmeyin amerika eger istemezse guney kurdistanda kisa surede tarih olacak Türkiye dekilerin kafaları ezildi sira sureyedekilerde turkiye ilebsuriye ortaklaşa onlari yakjn zamanda ezecek sknrada sira ırak takilere gelecek orada pkk var yok terorist oradan geliyo bize saldiriyo bahanesi ile hepinizi ezecekler sizde buradan kavga edin siz kürt iseniz ben kürtlüğümden vaz geçiyorum

  YanıtlaSil
 11. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.