Ads[no]

Ads[no]

5 Ocak 2017

Peşmerge Bakanlığından net cevap: Sınırları biz belirleriz!

Peşmerge Bakanlığı, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve eski Başbakan Nuri Maliki’nin sözlerine yanıt verdi.

Nuri Maliki, son açıklamasında, Peşmerge Güçleri’nin 2003 öncesi sınırlarına çekilmesi gerektiğini söylemişti.

Maliki'nin sözlerine Peşmerge Bakanlığı’ndan cevap verdi.

Bakanlık, “Kendisine hatırlatırız, 2003 sınırları diye adlandırdığı dönemindeki sınırları Baas Partisi’yle karşı karşıya gelmemek için kurmuştuk. O sınırlar Kürdistan Bölgesi sınırları olarak değildi” açıklaması yaptı.

Açıklamada, “IŞİD’in o bölgelere saldırmasıyla birlikte peşmerge kendi kanıyla tekrar bu toprakları özgürlüğüne kavuşturmuş ve Kürdistan sınırını belirlemiştir. Bunun tartışma konusu bile yapılmasına izin vermeyiz. Bölge sakinleri referandumla kendi kararlarını verecektir” ifadesi kullanıldı.

Maliki'nin açıklamasına sert tepki gösterilerek, “Tekrar vurguluyoruz, Kürdistan’ın sınırını belirleyen peşmergedir, Maliki değil. Bu nedenle en iyisi Maliki bu tarz açıklamalardan vazgeçip siyasi polemiklerden uzak dursun” denildi. (Rudaw)
Peşmerge Bakanlığından net cevap: Sınırları biz belirleriz! Reviewed by ZEReditor I on 5.1.17 Rating: 5 Peşmerge Bakanlığı, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve eski Başbakan Nuri Maliki’nin sözlerine yanıt...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.