Doğu Perinçek Diyarbakır'da: Hepimiz Türk milletiyiz!

Diyarbakır'a giden Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 'asimilasyoncu ağzı' sürdürdüğü konuşmasında "Türk de Kürt de biziz hepimiz Türk milletiyiz" dedi.


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, partisinin İl Başkanlığı 10’uncu olağan kurultayına katılmak üzere Diyarbakır'a gitti.

Doğu Perinçek, kurultay toplantısında şöyle konuştu:

"Sloganımız şudur, Türk de Kürt de biziz hepimiz Türk milletiyiz. Başı dik bir Türkiye kendisini Amerika’ya da saydıracaktır. Başı dik bir Türkiye, Almaya’ya, Fransa’ya da saydıracaktır.

PKK'ye Silah Bırakma Çağrısı 

Diyarbakır’dan herkese çağrıda bulunuyorum, çocuklarımıza da çağrıda bulunuyorum, hiçbir evladımız Amerika’nın İsrail’in aleti olmasın, ellerindeki silahları bıraksınlar gelsinler onları kucaklayalım, onlarla birlikte ülkemizi mamur hale getirelim.

Evlerimizin bacaları tütsün, ocaklarımızda ateşler yansın, yüreğimizde ateşler yanmasın ocaklarımızda ateşler yansın. Bu toprakların insanlarına sonuna kadar güveniyorum.

Diyarbakır’sız bir Türkiye olmaz, Türkiye’siz bir Diyarbakır da olmaz. Birliğimiz bizim en büyük kuvvetimizdir. Bütün çözümler birliğimizden çıkacaktır, el ele vermemizden çıkacaktır. 

Göreceksiniz önümüzdeki yıllarda Türkiye dünyanın ufuklarında bir yıldız gibi parlayacak, Diyarbakır da Türkiye’nin ufkunda bir yıldız gibi parlayacak."
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler