Ads[no]

Ads[no]

16 Ocak 2017

Perinçekçi gazeteye göre MİT raporlarındaki 'Gülenci' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı...

Doğu Perinçek'in Aydınlık gazetesi, MİT raporlarında "Gülen Cemaati üyesi" notuyla kayıtlı olduğu öne sürülen edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'nın, 'Yasin Aktay' olduğunu iddia etti.


Aydınlık gazetesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın gündeme getirdiği, MİT kayıtlarında "Gülen Cemaati üyesi" notuyla kayıtlı olduğu söylenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'nın, Yasin Aktay olduğunu iddia etti.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Anayasa teklifi görüşmeleri sırasında yaptığı bir konuşmada bir iddiayı gündeme getirmişti.

Belge numarasını da belirtn CHP'li Bülent Tezcan, konuşmasında, "MİT'te 563189 numaralı bir belgede bir AKP Genel Başkan Yardımcısı için 'Gülen Cemaati üyesi' notu düşülmüş durumda, bu kim?" diye sormuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise, Bülent Tezcan'ın bu sözlerine sert tepki göstererek Bülent Tezcan'dan ısrarla iddia ettiği ismi açıklamasını istemişti.

Doğu Perinçek'in Vatan Partisi'ne yakın yayınlar yapan Aydınlık gazetesi, CHP'li Bülent Tezcan'ın sözünü ettiği kişinin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay olduğunu iddia etti.

Bülent Tezcan'ın açıklaması sonrası Meclis'in hareketlendiğini söyleyen Aydınlık gazetesi, "Özellikle AKP ve CHP kulislerinde 'FETÖ'cü AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın kim olduğu' tartışılırken AKP'nin Parti Sözcülüğünü de yapan İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ismi öne çıktı." diye yazdı.

AK Parti kulislerinde ilk önce 25 Ocak'ta 2014'de Rize'de yaptığı bir konuşmasında, "Paralel devlet değerlendirmesini çok gerçekçi bulmuyorum" diyen Hayati Yazıcı isminin gündeme geldiğini de hatırlatan gazete, "Ancak kısa bir süre şüpheler Yasin Aktay'a döndüğü öğrenildi. MIT'te hazırlanan raporun önceden AKP yöneticilerine ulaştırılıp ulaştırılmadığı ise bilinmiyor." ifadelerine yer verdi.
Perinçekçi gazeteye göre MİT raporlarındaki 'Gülenci' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı... Reviewed by ZEReditor II on 16.1.17 Rating: 5 Doğu Perinçek'in Aydınlık gazetesi, MİT raporlarında "Gülen Cemaati üyesi" notuyla ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.