Perinçekçi gazeteye göre MİT raporlarındaki 'Gülenci' AK Parti Genel Başkan Yardımcısı...

Doğu Perinçek'in Aydınlık gazetesi, MİT raporlarında "Gülen Cemaati üyesi" notuyla kayıtlı olduğu öne sürülen edilen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'nın, 'Yasin Aktay' olduğunu iddia etti.


Aydınlık gazetesi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın gündeme getirdiği, MİT kayıtlarında "Gülen Cemaati üyesi" notuyla kayıtlı olduğu söylenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'nın, Yasin Aktay olduğunu iddia etti.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Anayasa teklifi görüşmeleri sırasında yaptığı bir konuşmada bir iddiayı gündeme getirmişti.

Belge numarasını da belirtn CHP'li Bülent Tezcan, konuşmasında, "MİT'te 563189 numaralı bir belgede bir AKP Genel Başkan Yardımcısı için 'Gülen Cemaati üyesi' notu düşülmüş durumda, bu kim?" diye sormuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ise, Bülent Tezcan'ın bu sözlerine sert tepki göstererek Bülent Tezcan'dan ısrarla iddia ettiği ismi açıklamasını istemişti.

Doğu Perinçek'in Vatan Partisi'ne yakın yayınlar yapan Aydınlık gazetesi, CHP'li Bülent Tezcan'ın sözünü ettiği kişinin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay olduğunu iddia etti.

Bülent Tezcan'ın açıklaması sonrası Meclis'in hareketlendiğini söyleyen Aydınlık gazetesi, "Özellikle AKP ve CHP kulislerinde 'FETÖ'cü AKP Genel Başkan Yardımcısı'nın kim olduğu' tartışılırken AKP'nin Parti Sözcülüğünü de yapan İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay ismi öne çıktı." diye yazdı.

AK Parti kulislerinde ilk önce 25 Ocak'ta 2014'de Rize'de yaptığı bir konuşmasında, "Paralel devlet değerlendirmesini çok gerçekçi bulmuyorum" diyen Hayati Yazıcı isminin gündeme geldiğini de hatırlatan gazete, "Ancak kısa bir süre şüpheler Yasin Aktay'a döndüğü öğrenildi. MIT'te hazırlanan raporun önceden AKP yöneticilerine ulaştırılıp ulaştırılmadığı ise bilinmiyor." ifadelerine yer verdi.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler