Ads[no]

Ads[no]

9 Ocak 2017

Osman Öcalan'dan PKK'ye "tüm kutupları gözet" uyarısı

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, Bağdat ve Ankara’nın, PKK’nin Şengal’deki varlığı konusunda anlaşmış olmasının Kürdistan Bölgesi için önemli olduğunu belirterek, PKK'ye "tüm kutupları gözet" uyarısında bulundu.


Osman Öcalan, Bağdat ve Ankara’nın, PKK’nin Şengal’deki varlığı konusunda anlaşmış olmasının Kürdistan Bölgesi için önemli olduğunu vurguladığı konuşmasında, ‘‘PKK tüm kutupları gözetmeli’’ değerlendirmesinde bulundu.

Binali Yıldırım’ın Irak ve Kürdistan Bölgesi ziyaretlerini BasNews’e değerlendiren Osman Öcalan, ‘‘Binali Yıldırım’ın Bağdat ve Erbil ziyaretleri önemli bir dönemde gerçekleşti. Türkiye, Irak ve İran gibi bölgenin etkili devletleri, Kürdistani güçler arasında diyalog olsun istiyor.  Özellikle Kürdistan Bölgesi ve PKK arasında’’ dedi.

Irak ve Türkiye’nin, PKK’nin Şengal’deki varlığı konusunda bir çözüme varmasının Kürdistan Bölgesi için daha iyi olduğunu söyleyen PKK eski yöneticilerinden olan Osman Öcalan, ‘‘Sorunun Kürtlerin evinden uzaklaşması daha iyi. Şu bir gerçek ki, Kürdistan Hükümeti de PKK’den Şengal’den çıkması istemişti. PKK, Bağdat-Ankara anlaşmasına dayanarak Şengal’den çıkarsa bu kötü olmaz’’ dedi.

Osman Öcalan, ‘‘Kürdistan Bölgesi, PKK sorununu Türkiye ve Irak’ın gündemine koyarak, kendi içindeki sorunları hafifletecektir. Çünkü onlar bu konuda nasıl bir çözüm bulacaklarını daha iyi bilirler’’ dedi.

PKK’nin, Türkiye ve İran arasındaki Şii-Sünni blokları arasındaki çelişkilere dayanarak yaptığı siyasetin artık geçerliliğini yitirdiğini savunan Osman Öcalan, ‘‘PKK güçlü bir ateş altında kalmaya hazırlanmalı. İran ve Türkiye iki ayrı mezhebe ait oldukları için sorunları devam edecektir. Türkiye, İslami bir birlik kurmak istiyor. Bu nedenle kendi içindeki sorunları çözmek istiyor. PKK ve FETÖ’nün, komşularından kendi topraklarına saldırmasını istemiyor’’ değerlendirmesinde bulundu.

Irak’ın, Musul operasyonu sonrasında Türkiye ile sorunlarını çözmek istediğini belirten Osman Öcalan, ‘‘Irak büyük bir ihtimalle Türkiye ile anlaşacak. PKK hiçbir kutupta yer almamaya dikkat etmelidir’’ uyarısında bulundu.
Osman Öcalan'dan PKK'ye "tüm kutupları gözet" uyarısı Reviewed by ZEReditor II on 9.1.17 Rating: 5 PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan, Bağdat ve Ankara’nın, PKK’nin Şengal’deki varlığı konusunda anlaşmış olmasının Kü...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.