Ads[no]

Ads[no]

7 Ocak 2017

"Obama'ya nazaran Trump’ın 'Kürdistan' politikası çok daha güçlü olacak"

ABD'nin yeni başkanı Donald Trump’ın ekibinde yer alan Cumhuriyetçi Parti’nin en etkin isimlerinden Senatör Ted Cruz, kendisinin bir 'Kürt Dostu' olduğunu söylediği mülakatta, 'önemli' açıklamalarda bulundu.


Seçim yarışı öncesinde Donald Trump ile birlikte Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı olan ABD'li Senatör Ted Cruz, ABD’nin yeni dönemdeki Kürdistan politikalarının Obama döneminden çok daha etkin olacağını açıkladı.

Kürdistan Politikasında Köklü Değişim

Donald Trump’ın Kürdistan Yönetimi ile daha bütünlüklü bir ilişki geliştireceğinin altını çizen Ted Cruz, “Donald Trump yönetimi, Kürtlere ve Peşmergeye farklı yollardan ve doğrudan destek verecek. ABD’nin Kürtlerle ilgili izleyeceği politika köklü bir değişimden geçecek” dedi.


Kürtler Vefalı Dostumuz

Kendisini “Kürt dostu” olarak tanımlayan Ted Cruz, Peşmergenin IŞİD’e karşı yürüttüğü mücadeleyi büyük takdirle karşıladıklarını belirterek, “Kürtler ABD’nin vefalı bir müttefikidir ve ABD’de Kürtlerle bu vefalı müttefikliği daha geniş kapsamda devam ettirecektir’ diye konuştu. (K24)
"Obama'ya nazaran Trump’ın 'Kürdistan' politikası çok daha güçlü olacak" Reviewed by ZEReditor II on 7.1.17 Rating: 5 ABD'nin yeni başkanı Donald Trump’ın ekibinde yer alan Cumhuriyetçi Parti’nin en etkin isimlerinden Senatör Ted Cruz, kendisinin bir ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.