Ads[no]

Ads[no]

20 Ocak 2017

NYT: Mesrur Barzani, ABD'ye "Türkiye-PYD" gerginliği konusunda öneride bulundu

ABD merkezli New York Times Gazetesi'nde yer alan bir habere göre, Kürdistan Bölgesi Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani'nin ABD'ye Rojava için yeni bir öneride bulunduğunu yazdı.


New York Times gazetesinde yer alan bir habere göre, YPG’ye verdiği destek nedeniyle Obama Yönetimi'nin Türkiye ile sorunlar yaşanmasına sebep olduğu belirtildi.

New York Times'ın haberinde Türkiye, YPG savaşçılarını "PKK’nin Suriye’deki askeri gücü" olarak gördüğüne ilişkin değerlendirmede bulunuldu.

Kürdistan Bölgesi Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani’nin son ABD ziyaretine de yer veren New York Times, Mesrur Barzani’nin, ABD'ye  "Suriye’de IŞİD’e karşı savaşta Rojava Peşmergeleri (Roj Peşmerge Güçleri) ile de çalışmasını’’ önerdiğini belirtti.

Haberde ayrıca, Mesrur Barzani’nin, ABD yönetimine "Roj Peşmerge Güçleri çok yönlü ve etkili tek güç. Siyasi kargaşanın durulması ve tarafların birbirine yaklaşması için en doğru yol bu" dediği aktarıldı.

Kürdistan Peşmerge Bakanlığı’na bağlı oluşturulan Roj Peşmerge Güçleri, Rojavalı Kürt Gençleri'nden oluşuyor.

Özel eğitimli 3300 Roj Peşmergesi bulunuyor. Ancak PYD yönetimi, Roj Peşmergeleri'nin Rojava’da bulunmasına izin vermiyor.

Roj Peşmerge Güçleri, Kürdistan Bölgesi’nde birçok cephede IŞİD’e karşı savaşa katıldığı biliniyor.
NYT: Mesrur Barzani, ABD'ye "Türkiye-PYD" gerginliği konusunda öneride bulundu Reviewed by ZEReditor II on 20.1.17 Rating: 5 ABD merkezli New York Times Gazetesi'nde yer alan bir habere göre, Kürdistan Bölgesi Güvenli...

10 yorum:

 1. bune şimdi. en etkili tek güç peşmergeymiş. sizin tek sorununuz var orda barzaniye bağlı bi özerklik kurmak öcalanı safdışı bırakıp kendinize bağlamak istiyorsunuz. pkk yı satan yarın tüm kürtleride satar...

  YanıtlaSil
 2. birde şengalde pkk nın olmasını istemiyorsunuz ama rojava da peşmergenin bulunmasını istiyorsunuz. akıl mantık sahibi insanlardır kürtler. siz pkk ya izn vermeyeceksiniz ama siz pkk nın bölgesinde bulunacaksınız. biz bunu yermiyiz...

  YanıtlaSil
 3. birde şengalde pkk nın olmasını istemiyorsunuz ama rojava da peşmergenin bulunmasını istiyorsunuz. akıl mantık sahibi insanlardır kürtler. siz pkk ya izn vermeyeceksiniz ama siz pkk nın bölgesinde bulunacaksınız. biz bunu yermiyiz...

  YanıtlaSil
 4. bune şimdi. en etkili tek güç peşmergeymiş. sizin tek sorununuz var orda barzaniye bağlı bi özerklik kurmak öcalanı safdışı bırakıp kendinize bağlamak istiyorsunuz. pkk yı satan yarın tüm kürtleride satar...

  YanıtlaSil
 5. o kıçıyla amerikaya akıl veriyor yani amerikanın aklı yok da şu çirkin yüz olan mesrur Barzani amerikaya akıl veriyor:=)) ne roju ne evarı şaka mısınız?? roj peşmergesiymiş yok evar barzanisiymiş iyice çizgi filme döndünüz!! siz şu an sahip olduklarınızdan olmayın da rojda mojda 2 parmak boyu toprakta söz sahibi olamazsınız yavrum

  YanıtlaSil
 6. Admin bu Kurdistan düşmanşarının hakaret içeren yorumlarını neden yayınlıyorsun.

  YanıtlaSil
 7. Boş bir site ve boş seyler paylaşan bir site ama elde sadece bu var diğer bütün siteler kapalı ne yapalım mwvcur kaldığımız için okuyor
  3300 kişi diyor Allah aşkına bu 3300 kişi bir köyü koruyamaz ama şimdi ypg bayrağı altında yaklaşık 100 bin asker var

  YanıtlaSil
 8. Pesmerge, pkk, ypg hepsi de kurt, kurdustan cikarlari hepimizin ortak cikaridir. Turkiye'nin isteklerine gore hareket rtmek kurdustan halkina ihanettir. Birlikte hareket etme yollarini aramak en dogru yoldur.

  YanıtlaSil
 9. Rojava rojavalı Kürd peşmergelerinin girişini savaş sebebi sayan Pyd,ama Şengale güya yardıma gidipte çıkmayan,peşmergeye gece gündüz küfreden pyd/pkk. Bu arada 2 anlaşmaya (Duhok ve Hewler) imza atıp yan çizen Pyd. Aynı soruyu size soruyorum; Şengale giriyorsunuz ama 100% Rojavalı başka Kürd askeri güce izin vermeyen Pyd.Şengaldeki amaç Ezidilere yardım da değil,Kürdistanln devletleşmesini İran ve Baas adlna engellemektir.

  YanıtlaSil
 10. Pkk asla birliğe gelmez. Birlik birlik dediği şey diğer Kürd örgütlerini tasfiye etmek için kullandığı bir tuzaktır. Gerçi müridler bunu anlamaz,ama tecrübeyle sabittir.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.