Numan Kurtulmuş'tan 'İmralı', 'HDP' ve 'Erken Seçim' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş PKK’nin silah bırakması konusunda İmralı ile yeninden temasa geçilip, geçilemeyeceği yönündeki soruya “ O zaman sözün kıymeti vardı, şimdi sözün kıymeti kalmadı.” cevabını verdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çatışmaları bu hale getiren terör örgütüdür, biz terörle mücadeleyi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Buralardan gelecek sözlerin de bir anlamı kalmadı.”

HDP’nin Türkiye siyasetinin geleceği açısından bir şans olduğunu lakin bu şansı büyütmeye yine HDP’nin engel olduğunu iddia eden Kurtulmuş şöyle konuştu:

"Bütün milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırıldı, savcılıklar harekete geçti. Hukuki bir süreç vardır. Siyasi tarafında ise, HDP'nin varlığı, Türkiye siyasetinin geleceği bakımından bir şanstı.

Bu şansı büyütmenin yegane engeli HDP oldu. HDP keşke kendisini bu noktaya düşürmeseydi. HDP, ona oy veren halka ihanet etti. Tutuklu olmaları bizim karar vereceğimiz bir şey değil, dosyaları var. Burada tek tip bir karar yok. Devam eden süreçle ilgili konuşmamız uygun olmaz.

Erken Seçim

Anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak referandumda çıkacak sonuca göre erken seçim ihtimalinin artmayacağı veya azalmayacağı görüşünü dile getiren Kurtulmuş, "Erken seçim ihtimali yok" dedi.

"Yeni seçilmiş parlamentonun yapacak çok işi olduğunu" belirten Kurtulmuş, "Referandumdan ne çıkarsa çıksın erken seçime gitmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler