Ads[no]

Ads[no]

29 Ocak 2017

Numan Kurtulmuş'tan 'İmralı', 'HDP' ve 'Erken Seçim' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.


Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş PKK’nin silah bırakması konusunda İmralı ile yeninden temasa geçilip, geçilemeyeceği yönündeki soruya “ O zaman sözün kıymeti vardı, şimdi sözün kıymeti kalmadı.” cevabını verdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çatışmaları bu hale getiren terör örgütüdür, biz terörle mücadeleyi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Buralardan gelecek sözlerin de bir anlamı kalmadı.”

HDP’nin Türkiye siyasetinin geleceği açısından bir şans olduğunu lakin bu şansı büyütmeye yine HDP’nin engel olduğunu iddia eden Kurtulmuş şöyle konuştu:

"Bütün milletvekillerinin dokunulmazlıkları kaldırıldı, savcılıklar harekete geçti. Hukuki bir süreç vardır. Siyasi tarafında ise, HDP'nin varlığı, Türkiye siyasetinin geleceği bakımından bir şanstı.

Bu şansı büyütmenin yegane engeli HDP oldu. HDP keşke kendisini bu noktaya düşürmeseydi. HDP, ona oy veren halka ihanet etti. Tutuklu olmaları bizim karar vereceğimiz bir şey değil, dosyaları var. Burada tek tip bir karar yok. Devam eden süreçle ilgili konuşmamız uygun olmaz.

Erken Seçim

Anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak referandumda çıkacak sonuca göre erken seçim ihtimalinin artmayacağı veya azalmayacağı görüşünü dile getiren Kurtulmuş, "Erken seçim ihtimali yok" dedi.

"Yeni seçilmiş parlamentonun yapacak çok işi olduğunu" belirten Kurtulmuş, "Referandumdan ne çıkarsa çıksın erken seçime gitmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.
Numan Kurtulmuş'tan 'İmralı', 'HDP' ve 'Erken Seçim' açıklaması Reviewed by ZEReditor II on 29.1.17 Rating: 5 Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açık...

2 yorum:

 1. Geçmişten not29 Ocak 2017 15:03

  Bu Bşk Yard. Eskiden Cumhurbaşkanına ne laflar atardi. Partiye ne laf ataridi sormayın. Şimdi partinin başındaki adamlardan biri. Ve c.Bask nin sadık dostu gibi. Yorum yapmayacağım. ..

  YanıtlaSil
 2. insanı keriZ yerine koymayin
  Akp nın kurucuları akp nın seçilmişleri ve akp ye oy verenlerin hepside fetöcü ve aynı zamanda işidçiler kaç tanesi yargılanıp içeri aldılar bu yargıcılar işinize gemeyince saVcılara suçu atıyırsunuz
  Onlarda sizin savcılarınız nı olacak onlardan hukuk bekliyecek halimiz yok zaten

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.